Środa 21 Lis 2018


Jakie zmiany w edukacji na wyspach niesie za sobą brexit? Jaki jest proces aplikowania na studia w Wielkiej Brytanii, na jakich kierunkach i w jakich miastach warto studiować, jak wyglądają pożyczki i kiedy przystąpić do testu IELTS?

 

TARGI UCZELNI BRYTYJSKICH STUDY UK 2018

Odkryj swój potencjał!

Kraków, piątek 23 listopada 2018, 11.00–17.30
Hotel Andel's, Pawia 3

Warszawa, sobota 24 listopada 2018, 11.00–17.30
EXPO XXI, Prądzyńskiego 12/14

Uniwersytety brytyjskie od lat znajdują się w czołówce instytucji edukacyjnych i naukowych. Jak co roku, Fundacja British Council organizuje w Krakowie i Warszawie targi, które są doskonałą okazją do rozmów z reprezentantami uczelni z Wielkiej Brytanii oraz przedstawicielami szkoły językowej British Council i specjalistów od egzaminu IELTS, a także z absolwentami oraz aktualnymi studentami (via Skype) na stanowisku British Alumni Society.

W ramach targów Study UK organizatorzy i wystawcy zapraszają na ciekawe seminaria podczas, których dowiedzieć się można wielu cennych informacji o studiach na wyspach.

W Krakowie będzie można wziąć udział w prezentacjach czterech uniwersytetów i dowiedzieć się między innymi jak wybrać uczelnię w Wielkiej Brytanii oraz jakie możliwości zatrudnienia i  rozwoju kariery są dostępne dla studentów spoza UK. Z kolei w czasie prezentacji poświęconej egzaminowi IELTS pracownicy Fundacji British Council wyjaśnią, dlaczego zwiększa on szanse na dostanie się na studia w Wielkiej Brytanii oraz odpowiedzą na pytania związane z egzaminem.

W Warszawie w czasie seminariów zaprezentuje się aż osiem brytyjskich uniwersytetów, których przedstawiciele opowiedzą o między innymi kosztach utrzymania na studiach, opcjach zatrudnienia dla studentów oraz pogodzeniu pracy i studiów. Tutaj także będzie się można dowiedzieć się więcej o egzaminie IELTS, a jeden z doświadczonych nauczycieli British Council opowie o tym jak napisać list motywacyjny (Personal statement), który pełni bardzo ważną rolę w procesie rekrutacyjnym.

Wstęp na targi i seminaria jest bezpłatny.

Lista uczelni:

1.Falmouth University

2.The University of Sheffield

3.University of Roehampton 

4.King’s College London

5.University of Westminster

6.Middlesex University, London

7.University of Nottingham

8.University of Kent

9.UWE Bristol

10.University of East Anglia

11.Northumbria University

12.SOAS University of London

13.University of Central Lancashire

14.University of Greenwich

15.University of Essex

16.Aberystwyth University

17.Goldsmiths, University of London

18.University of Bristol

19.Ravensbourne University London

20.Swansea University 

21.London Metropolitan University

22.Anglia Ruskin University

23.Coventry University

24.University of Hertfordshire

25.The University of Manchester

26.Bangor University, Wales

27.ESCP Europe Business School

28.De Montfort University

29.UCL 

30.Lancaster University

31.London School of Economics

32.University College Birmingham (UCB) 

33.Newcastle University

34.University of Sunderland in London

35.Univeristy of East London

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2182137465362725/

***

Każdego roku ponad 400 000 studentów z całego świata przyjeżdża na studia do Wielkiej Brytanii. Nietrudno zrozumieć dlaczego. 

Uczelnie brytyjskie zajmujące najwyższe miejsca w światowych rankingach pomagają rozwijać umiejętności poszukiwane przez pracodawców. Studiowanie to nie tylko wykłady. To również aktywny udział w seminariach, dyskusjach i projektach organizowanych przez opiekunów. Dzięki nim rozwijasz krytyczne myślenie, kreatywność i pewność siebie

Studiując w Wielkiej Brytanii możesz czerpać z akademickiej tradycji najsłynniejszych światowych uczelni. Zyskasz też dostęp do najnowocześniejszej infrastruktury badawczej, gwarantowany wybitnymi brytyjskimi osiągnięciami naukowymi. Nauka w Wielkiej Brytanii pomoże Ci także rozwinąć umiejętności językowe i nabrać pewności w posługiwaniu się językiem angielskim, co docenią pracodawcy na całym świecie. 

Niezależnie od Twoich aspiracji i tego, czy wybierzesz studia licencjackie, magisterskie, szkołę z internatem lub kolegium zawodowe, będziesz się uczyć wbezpiecznym, wielokulturowym środowisku. Wszystkie brytyjskie instytucje edukacyjne oferują studentom zagranicznym opiekę i wsparcie w bardzo szerokim zakresie. Czeka Cię też wiele atrakcji kulturalnych – od festiwali muzycznych i meczów piłkarskich, po zabytkowe zamki i tętniące życiem kluby studenckie i restauracje. 

***

Kontakt dla mediów: 

Robert Pajączkowski
Head of Marketing and Communication
+48 502 710 053 
robert.pajaczkowski@britishcouncil.pl   

Katarzyna Szczepaniak
Partnerships and Projects Manager – Koordynator Targów
 +48 604 280 404 
katarzyna.szczepaniak@britishcouncil.pl 

O British Council

British Council jest instytucją reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej. Tworzymy przyjazne, zbudowane na wiedzy porozumienie pomiędzy Wielką Brytanią i innymi krajami. Naszym celem jest wnoszenie pozytywnego wkładu w życie mieszkańców Wielkiej Brytanii oraz krajów, z którymi współpracujemy. Dlatego zajmujemy się tworzeniem nowych możliwości, budowaniem relacji i zaufania.

Jesteśmy obecni w ponad 100 krajach na całym świecie prowadzimy działania w obszarze kultury i sztuki, języka angielskiego, edukacji i społeczeństwa obywatelskiego. Co roku współpracujemy bezpośrednio z ponad 20 milionami osób, a poprzez nasze kanały online i programy radiowe i telewizyjne docieramy od ponad 500 milionów osób. British Council powstał w 1934 roku, jest organizacją dobroczynną Zjednoczonego Królestwa z Przywilejem Królewskim (Royal Charter) oraz instytucją publiczną. Większość naszych źródeł finansowych pochodzi z płatnych usług w zakresie języka angielskiego i egzaminów, kontraktów edukacyjnych i rozwojowych oraz współpracy partnerskiej z publicznymi i prywatnymi organizacjami. Osiemnaście procent obrotu stanowi grant rządu brytyjskiego.

Polska placówka British Council prowadzi działalność edukacyjną poprzez nauczanie języka angielskiego w renomowanych centrach językowych i szkołach partnerskich w Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu, współpracę z ośrodkami egzaminacyjnymi oferującymi brytyjskie egzaminy językowe i zawodowe. Realizowane przez British Council projekty kulturalne, edukacyjne i społeczne mają na celu dzielenie się osiągnięciami Zjednoczonego Królestwa. Efektywne zarządzanie różnorodnością i promowanie równych szans są dla British Council działaniem priorytetowym.

Więcej informacji dostępnych jest na www.britishcouncil.pl. Można nas śledzić na tych kanałach: twitter.com/plBritish, www.facebook.com/BritishCouncilPolska i blog.britishcouncil.org.

British Council działa w Polsce od 1938 r. W 2018 r. świętujemy 80 lat relacji kulturalnych i współpracy między Wielką Brytanią a Polską, realizując bogaty program wydarzeń.