Jak zapisać się na test IELTS?

Szybka i łatwa rejestracja na test IELTS poprzez nasz System Rejestracji Online.

Aby zapisać się na test IELTS:

1. Zapoznaj się z informacjami dla kandydatów 

Pobierz i przeczytaj broszurę Informacje dla kandydatów (na dole strony), w której znajdziesz ważne informacje nt. formatu testu, rodzaju zadań i wyników. 

UWAGA! Test IELTS nie jest rekomendowany dla osób poniżej 16 roku życia.

2. Zdecyduj, który z modułów testu jest dla Ciebie

Są dwa moduły (wersje) testu IELTS:

IELTS Academic
IELTS General Training

Przeczytaj nasz krótki poradnik, który pomoże Ci zdecydować, którą z wersji testu wybrać.

3. Sprawdź terminy testu IELTS

Termin testu Termin zakończenia rejestracji Zakres dat części ustnej  Ośrodek egzaminacyjny Moduł
27/10/2018  13/10/2018 20/10/2018 - 28/10/2018 Kraków, Warszawa, Katowice, Poznań General Training & Academic
10/11/2018 27/10/2018 03/11/2018 - 11/11/2018 Kraków, Warszawa, Lublin* General Training & Academic
17/11/2018 03/11/2018 10/11/2018 - 18/11/2018 Warszawa, Katowice, Poznań  Academic
01/12/2018 17/11/2018 24/11/2018 - 02/12/2018 Kraków, Warszawa, Gdańsk, Wrocław General Training & Academic
08/12/2018 24/11/2018 01/12/2018 - 09/12/2018 Kraków, Warszawa, Poznań   Academic

 * W przypadku sesji zaznaczonych powyżej gwiazdką (*) IELTS odbędzie się w podanym miejscu i terminie wyłącznie wtedy, jeśli na sesję zarejestruje się co najmniej 10 kandydatów.

UWAGA: Części pisemne (tj. słuchanie, czytanie ze zrozumieniem i pisanie) odbywają się w jednym dniu. Część ustna testu może zostać zorganizowana w terminie od 7 dni przed do 1 dnia po dacie części pisemnych. Szczegółowe informacje o miejscach i terminach poszczególnych części testu zostaną wysłane do kandydatów e-mailem na 7 dni kalendarzowych przed pierwszą częścią  testu.

4. Zarejestruj się online

Skorzystaj z naszego Systemu Rejestracji Online, by zarezerwować sobie miejsce na wybrany przez Ciebie termin testu IELTS. UWAGA! Kandydaci rejestrujący się na test IELTS w Polsce nie muszą przesyłać nam swoich zdjęć ani kopii lub skanów swoich dowodów tożsamości.

W systemie rejestracyjnym możesz sprawdzić dostępność miejsc. Jeżeli nadal są miejsca na wybraną przez Ciebie datę testu, system pokieruje Cię przez proces rejestracji. Jeżeli okaże się, że nie ma już miejsc na preferowany przez Ciebie termin, nadal masz szansę przystąpić do tego terminu. W tym celu skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta, ponieważ możemy umieścić Cię na liście oczekujących. 

5. Wybierz najwygodniejszą dla Ciebie metodę płatności

Koszt przystąpienia do testu IELTS wynosi:

 

770 PLN

 

Możesz za niego zapłacić w następujący sposób:

•  osobiście kartą płatniczą w jednym z naszych biur w Warszawie lub Krakowie.

• przelewem bankowym na konto: 68 1030 1061 0000 0000 3018 9000
Nazwa banku: Bank Handlowy S. A., II O/Warszawa
Właściciel konta: Fundacja British Council
Adres właściciela konta: ul. Koszykowa 54, 00-675 Warszawa

Wypełniając rubrykę “Tytułem” wpisz następujące informacje: Twój indywidualny Reference number /Imię i nazwisko kandydata
np.:PL002-70926-00130 – PETER SMITH

W przypadku wpłat wnoszonych za granicą numer konta poprzedź literami PL i kodem: CITIPLPX. 

WAŻNE: Dokonaj opłaty egzaminacyjnej nie później niż w ciągu 5 dni kalendarzowych od dokonania rejestracji, licząc dzień rejestracji jako pierwszy. Jeśli wpłata nie wpłynie do nas w ciągu 5 dni kalendarzowych, Twoja rejestracja zostanie usunięta.  

6.  Po rejestracji

Po dokonaniu rejestracji otrzymasz automatyczną informację e-mailową z kodami dostępu i linkiem do swojego profilu kandydata poprzez który będziesz mieć dostęp do bezpłatnego kursu Road to IELTS.

Na około 7 dni przed egzaminem otrzymasz od nas także e-mail potwierdzający czas i miejsce, w którym odbędzie się test.

Aby dowiedzieć się więcej prosimy o kontakt.

7. Specjalne udogodnienia

IELTS został stworzony jako test równych szans i twoje umiejętności językowe zostaną ocenione obiektywnie, bez względu na udzielone Ci specjalne udogodnienia, o jakie możesz wnioskować.

Zapewniamy pomoc w dostosowaniu papierów egzaminacyjnych do Twoich potrzeb. Oferujemy m.in. wsparcie dla osób niedowidzących, niedosłyszących, czy kandydatów z dysleksją.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym jak wnioskować o specjalne udogodnienia, skontaktuj się z nami:

  • na 3 miesiące przed wybraną datą testu, jeśli potrzebujesz zmodyfikowanych arkuszy egzaminacyjnych, dostosowanych do Twoich potrzeb jako osoby niedowidzącej, niedosłyszącej etc.
  • na 6 tygodni przed wybraną datą testu, jeśli potrzebujesz udogdonień natury administracyjnej, np. wydłużenia czasu testu, użycia słuchawek, komputera etc.

8. Zwroty

O zwrot możesz ubiegać się, jeśli:

  • rezygnujesz ze swojego zgłoszenia nie później niż 5 tygodni przed datą testu. Otrzymasz wówczas zwrot w wysokości 100% opłaty egzaminacyjnej.
  • rezygnuesz ze swojego zgłoszenia w ciągu 14 dni od momentu zakończenia przez Ciebie procedury rejestracyjnej (prosimy o zapoznanie się z warunkami opisanymi w Regulations for the electronic provision of services). Wówczas otrzymasz zwrot w wysokości 100% wniesionej opłaty.  
  • rezygnujesz ze swojego zgłoszenia później niż 5 tygodni przed terminem testu, pod warunkiem że przedstawisz odpowiednie zaświadczenie uzasadniające wniosek o zwrot opłaty. Jeśli chcesz to zrobić, prosimy abyś wypełnił i dostarczył nam formularz zwrotu opłaty egzaminacyjnej razem z odpowiednim zaświadczeniem. Wszystkie dokumenty związane z wnioskiem o zwrot opłaty egzaminacyjnej powinny trafić do British Council nie później niż 5 dni roboczych od daty testu, na który byłeś zarejestrowany, licząc dzień testu jako pierwszy. W przypadku rezygnacji zgłoszonej w ten sposób, otrzymasz zwrot 75% opłaty egzaminacyjnej.

9. Zmiana terminu testu

Jeśli chciałbyś wystąpić o bezpłatne przeniesienie na inny termin testu, powinieneś poinformować nas o tym najpóźniej na 5 tygodni przed datą testu, na który aktualnie jesteś zapisany. W celu zmiany terminu prosimy o wypełnienie i dostarczenie do nas oficjalnego formularza wniosku o transfer.

Uwaga:

Prosimy zwrócić uwagę, że istnieją strony internetowe podszywające się pod portal rejestracyjny British Council IELTS. Informujemy, że British Council nie ma żadnego związku z tymi stronami; nie odpowiadamy również za treści umieszczone na tych stronach.

Aby upewnić się, że Państwa dane osobowe są bezpieczne, prosimy o dokonywanie rejestracji tylko klikając na link do systemu rejestracyjnego z naszej strony

Dodatkowo prosimy o upewnienie się, że “British Council” jest napisane poprawnie.