Multikino – Juliusz Cezar
Date
Czwartek 08 Cze 2017 -
19:00 do 22:30
Miejsce
kina sieci Multikino Polska

British Council i Multikino zapraszają na retransmisję spektaklu Juliusz Cezar w wykonaniu Royal Shakespeare Company, z Andrew Woodallem w roli tytułowej.

Gdy Juliusz Cezar, faktyczny władca Rzymu, powraca z kolejnej wojny, Brutus i jego republikańscy przyjaciele postanawiają, że ambicje dyktatora trzeba bezwzględnie ograniczyć, co oznacza tylko jedno: wielki wojownik powinien zostać zgładzony. Gdy to się już jednak stanie, kierowani szczytnymi ideami spiskowcy będą musieli liczyć z zapędami Marka Antoniusza i Oktawiana, siostrzeńca Cezara – ci bowiem zechcą przejąć schedę po Juliuszu.

Sam Cezar nie jest główną postacią tej tragedii, bierze udział tylko w kilku scenach i ginie na początku trzeciego aktu. Głównym bohaterem jest Brutus, a centralnym problemem tragedii – jego wewnętrzna walka pomiędzy patriotyzmem, honorem a przyjaźnią.

Krytycy są zgodni, że sztuka ta odzwierciedla obawy współczesnych Shakespeare’owi Anglików przed zbliżającą się elekcją. Królowa Elżbieta I nie wyznaczyła swojego następcy, co mogło doprowadzić do wojny domowej, podobnej do tej w Rzymie.

Sztukę zobaczymy 8 czerwca 2017 o godzinie 19.00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Stary Browar, Szczecin, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady oraz Zabrze.

Spektakl z polskimi napisami. 

Czas trwania: 195 minut

Multikino