Warsztaty dla nauczycieli angielskiego
Workshops for teachers of English ©

Max Wright

Date
Czwartek 06 Wrz 2018 do Czwartek 03 Sty 2019

Webinaria będą się odbywać dwa razy w miesiącu, w czwartki o godzinie 21.00. W pierwszym semestrze nowego roku szkolnego, nasi doświadczeni prezenterzy skoncentrują się na następujących zagadnieniach:

  • Planowanie, przygotowywanie do egzaminów – certyfikacyjnych i końcowych (test ósmoklasisty)
  • Motywacja
  • Ocenianie i udzielanie informacji zwrotnej

Zróbcie sobie kubek herbaty lub kawy. Usiądźcie wygodnie w fotelu. Weźcie udział w webinarium i dajcie się zainspirować!

Harmonogram szkoleń

Data Temat Prowadzący Zapisy
8.11.2018, godz. 21.00

Jak oceniać uczniów, żeby chcieli się uczyć?

Ocena, ze swej definicji, mierzy stopień opanowania treści lub umiejętności przez ucznia. „Dwója” może być źródłem zniechęcenia. „Piątka” może cieszyć, ale nie zawsze jest impulsem do dalszej pracy. Jak oceniać? Jak udzielać informacji zwrotnej? Jak dawać wskazówki uczniom, żeby osiągali sukcesy na miarę swoich możliwości? Postaramy się znaleźć odpowiedzi na te i inne pytania w trakcie naszego webinarium.

Joanna Powałowska jest specjalistką ds. nauczania oraz Centre Managerem w Centrum Egzaminacyjnym British Council w Poznaniu. Entuzjastycznie podchodzi do innowacyjnych form edukacji - jej pasją jest ocenianie kształtujące, a na swoich zajęciach wykorzystuje nowoczesne technologie. Oprócz nauczania dzieli się swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem z nauczycielami podczas webinarów, szkoleń oraz konferencji metodycznych. Jest kierownikiem zajęć językowych w wielkopolskich szkołach.  https://zoom.us/j/858355685    

22.11.2018, godz. 21.00

Egzamin na szóstkę, czyli jak poskromić test ósmoklasisty. Część 3

Jak pisać, żeby dobrze wyrazić to, co ma się na myśli? Uczniowie bardzo często mają trudności z tworzeniem tekstów w języku angielskim. Joanna Powałowska podpowie jak rozbudzić w nich kreatywność i zbudować pewność siebie, żeby nie obawiali się tej części testu.

Joanna Powałowska jest specjalistką ds. nauczania oraz Centre Managerem w Centrum Egzaminacyjnym British Council w Poznaniu. Entuzjastycznie podchodzi do innowacyjnych form edukacji - jej pasją jest ocenianie kształtujące, a na swoich zajęciach wykorzystuje nowoczesne technologie. Oprócz nauczania dzieli się swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem z nauczycielami podczas webinarów, szkoleń oraz konferencji metodycznych. Jest kierownikiem zajęć językowych w wielkopolskich szkołach. https://zoom.us/j/261865959
06.12.2018, godz. 21.00

Najtrudniejszy pierwszy krok, czyli jak motywować początkujących?

Początki bywają trudne, a pierwsze niepowodzenia potrafią zniechęcić do dalszej nauki nawet na wiele lat. Jak motywować poczatkujących? Jak pomagać im przezwyciężać pierwsze kryzysy? Jak sprawić, żeby uczenie się było źródłem radości, a nie frustracji? Postaramy się znaleźć odpowiedzi na te i inne pytania w trakcie naszego webinarium.

Biogram wkrótce Wkrótce
3.01.2019, godz. 21.00

Egzamin na szóstkę, czyli jak poskromić test ósmoklasisty. Część 3

Czy mediacja jest sposobem na otwarcie na język obcy? Parafrazowanie, podsumowywanie, tłumaczenie, czy sporządzanie notatek może sprawić, że uczniowie podniosą swoje kompetencje językowe. Joanna Powałowska podpowie jak włączyć tę metodę do planu swojej lekcji.

Joanna Powałowska jest specjalistką ds. nauczania oraz Centre Managerem w Centrum Egzaminacyjnym British Council w Poznaniu. Entuzjastycznie podchodzi do innowacyjnych form edukacji - jej pasją jest ocenianie kształtujące, a na swoich zajęciach wykorzystuje nowoczesne technologie. Oprócz nauczania dzieli się swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem z nauczycielami podczas webinarów, szkoleń oraz konferencji metodycznych. Jest kierownikiem zajęć językowych w wielkopolskich szkołach. Wkrótce

Zapraszamy!

 

 

 

 

 

 

Teachers of English Webinars - teachers, Teachers of English