Pracujemy razem, aby wspierać postępy Państwa dziecka w nauce języka angielskiego

Ze względu na to, jak bardzo świat zmienił się pod wpływem Covid-19, postanowiliśmy w British Council połączyć naszą ofertę cyfrową i metodologię nauczania, aby stworzyć najbardziej odpowiednią dla uczniów formę nauki hybrydowej. Jednym z jej kluczowych elementów jest nowa platforma Learning Hub. Umożliwia ona uczniom grup Primary 3-6 przygotowanie się do zajęć oraz utrwalanie wiedzy po lekcji. Młodsi uczniowie z grup Primary 1-2 korzystając z interaktywnych gier i zabaw powtarzają przerobiony na lekcji materiał. Platforma posiada wiele ciekawych funkcji:

 

Primary Plus 1 - 2

 • Indywidualne treści przypisane do każdego z magazynów Primary Plus. 
 • Każdy magazyn zawiera pięć sekcji ćwiczeń, w skład których wchodzą interaktywne gry powtórkowe, gry poszerzające znajomość języka, piosenki, filmy i wiele zabawnych linków. 
 • Specjalna strona, na której rodzice i uczniowie mogą sprawdzać postępy. 
 • Forum dyskusyjne, gdzie można zobaczyć, co Państwa dziecko zrobiło podczas lekcji i jakie jest zadanie domowe. Jest to również bezpieczne miejsce, w którym dziecko może zadawać pytania dotyczące swojej pracy. * W przypadku pytań natury osobistej prosimy o kontakt z nauczycielem drogą emailową. 

Primary Plus 3 - 6

 • Indywidualne treści przypisane do każdego z magazynów Primary Plus.
 • Każdy magazyn zawiera pięć lub sześć sekcji ćwiczeń obejmujących gramatykę, słownictwo, czytanie, pisanie i słuchanie. Zajęcia online są miejscem, gdzie ćwiczymy umiejętności mówienia.
 • Każda sekcja zawiera zadanie lub projekt do wykonania. Niektóre wymagają pracy w zeszycie, którą uczeń zaprezentuje nauczycielowi w trakcie zajęć online, a inne wymagają przesłania materiałów do oceny przez nauczyciela.
 • Specjalna strona, na której rodzice i uczniowie mogą sprawdzać postępy.
 • Forum dyskusyjne, gdzie można zobaczyć, co Państwa dziecko zrobiło podczas lekcji i jakie jest zadanie domowe. Jest to również bezpieczne miejsce, w którym dziecko może zadawać pytania dotyczące swojej pracy. * W przypadku pytań natury osobistej prosimy o kontakt z nauczycielem drogą mailową.

Pierwsze kroki na platformie learning hub - Primary Plus 1-2 - LINK  (polskie napisy)

Pierwsze kroki na platformie learning hub - Primary Plus 3-6 - LINK  (polskie napisy)

Przegląd platformy: LINK

Jak korzystać z forum dyskusyjnego, przesyłać zadania domowe i sprawdzać postępy: LINK

Pomóż nam pomóc Twojemu dziecku

Jest kilka rzeczy, które można zrobić, aby wesprzeć swoje dziecko i nas w rozwijaniu jego umiejętności w zakresie języka angielskiego:

 • Sprawdzanie forum dyskusyjnego pod kątem pracy domowej; to część kursu i naszego systemu nauczania hybrydowego.
 • Sprawdzanie panelu postępu i chwalenie dziecka za wykonaną pracę.
 • Pomaganie w przesyłaniu prac domowych online do momentu, gdy uczniowie będą przekonani, że dadzą radę zrobić to samodzielnie (Primary Plus 3 to 6)
 • Przekazanie nam swojej opinii i rozmawianie z nauczycielem swojego dziecka.

Oto kilka kolejnych wskazówek, jak można wesprzeć swoje dziecko.

1. Pozytywne nastawienie i zaangażowanie

Warto być entuzjastycznie nastawionym do języka, aktywnie angażować się w naukę swojego dziecka, zamiast oczekiwać, że będzie się uczyć samodzielnie. Jeśli dziecko zobaczy, że próbujemy zaangażować się w niektóre zadania, będzie zainspirowane do zrobienia tego samego.

Bardzo słabo mówię po polsku, więc często proszę mojego ośmioletniego syna, aby nauczył mnie trochę języka polskiego. Może warto poprosić dzieci, aby nauczyły Państwa tego, czego same się dzisiaj nauczyły? Będziecie Państwo zaskoczeni wynikami, dzieci są świetnymi nauczycielami. Dlaczego nie zagrać w niektóre gry po angielsku?

Gry typu Flash card       Memory   

Można również zachęcać dziecko do używania języka angielskiego w różnych sytuacjach życiowych. Mój syn robi kartki okolicznościowe po angielsku dla wszystkich polskich krewnych. To doskonały temat do rozmowy, może też w ten sposób pokazać, jak dumny jest ze swoich umiejętności. To także świetny motywator do dalszej pracy.

Tworzenie kartek urodzinowych z dziećmi

Dzięki częstemu chwaleniu, zachęcaniu i wspieraniu dzieci rośnie ich pewność siebie i motywacja do nauki.

2. Umiejętnie oceń nastrój swojego dziecka

Ważne, by wybrać odpowiedni moment, aby zachęcić dziecko do robienia ćwiczeń. Uczniowie powinni być wypoczęci i uważni, a nie zmęczeni i niezadowoleni. Naciskanie na naukę angielskiego sprawi, że dziecko poczuje się zestresowane. Jeśli po rozpoczęciu aktywności dziecko ma problemy ze skupieniem, lepiej spróbować ponownie później niż zmuszać je do kontynuowania pracy.

3. Wspieraj pracę dziecka w domu

Dzieci często niechętnie odrabiają prace domowe lub przygotowują się do szkolnych sprawdzianów. Ustalenie pewnej rutyny odrabiania lekcji daje dziecku wybór gdzie i o której godzinie będzie się uczyć. Możliwość podjęcia takiej decyzji może być dużą motywacją, ponieważ pozwala dziecku poczuć, że ma kontrolę nad sytuacją. Zachęcamy do udzielania pomocy, bycia wspierającym i zachęcającym, do chwalenia dziecka za wszelkie wysiłki, jakie podejmuje. Pomoże to rozwinąć wiarę w siebie i pozytywne nastawienie. Dziecko, które lubi angielski, będzie z natury zmotywowane do rozwiązywania ćwiczeń, doskonalenia umiejętności i nauki nowych rzeczy.

Zachęcamy też do rozmowy z nauczycielem – z przyjemnością doradzimy, jak wspierać naukę Państwa dziecka.

4. Używaj aplikacji i materiałów online

Nawet najbardziej niechętne dzieci są zmotywowane do nauki przy użyciu nowych technologii, takich jak aplikacje komórkowe. Nowa platforma Learning Hub to doskonałe miejsce dla Państwa dziecka, gdzie może rozwinąć umiejętności cyfrowe, poprawić zdolność samodzielnej pracy i oczywiście doskonalić znajomość języka angielskiego. Ponadto, na stronie LearnEnglish Kids mamy wiele piosenek, opowiadań, filmów, gier i aktywności, które pozwolą Państwa dziecku ćwiczyć język angielski. Na przykład, jeśli Państwa dziecko niechętnie uczy się gramatyki, warto zasugerować, aby skorzystało z naszej sekcji gramatyki, aby rozwijać się i powtarzać materiał przez zabawę.