Pomóż nam pomóc Twojemu dziecku.

Dzieci cieszą się, gdy ich wysiłki są doceniane i wspierane przez rodziców. To motywuje je do robienia większych postępów. Oto kilka pomysłów, jak możesz wesprzeć swoje dziecko i nas w rozwijaniu angielskiego Twojego dziecka:

  • Sprawdź forum dyskusyjne w polu pracy domowej; to część kursu i naszego nauczania hybrydowego.
  • Sprawdzaj panel postępu i chwal swoje dziecko za jego wysiłki.
  • Wspieraj dziecko w publikowaniu prac domowych online do oceny, przynajmniej do czasu, kiedy będzie potrafiło to zrobić samodzielnie (Primary Plus 3 do 6).
  • Przekaż nam swoją opinię i porozmawiaj z nauczycielem Twojego dziecka.

Oto kilka wskazówek, jak możesz wspierać swoje dziecko.

Bądź entuzjastyczny i zaangażowany

Rozmawianie o tym, czego dzieci uczą się na lekcjach, to świetny sposób, aby zachęcić je do nauki. Pamiętaj jednak, że powinno to dziecku sprawiać radość. Dlaczego nie poprosić go, aby nauczyło Cię paru nowych słów – podobno zapamiętujemy 80% tego, czego nauczamy. Granie w gry językowe z dzieckiem pomoże mu w nauce. Będziesz zaskoczony, jak wiele to daje radości i jak dużo Twoje dziecko wie. Aby Ci pomóc, udostępniliśmy kilka bardzo krótkich filmów i prostych ćwiczeń wspierających naukę Twojego dziecka.

Gry typu flashcard

Memory

Tworzenie kartek urodzinowych z dziećmi

Umiejętnie oceń nastrój swojego dziecka

Ważne, by wybrać odpowiedni moment, aby zachęcić dziecko do robienia ćwiczeń. Uczniowie powinni być wypoczęci i uważni, a nie zmęczeni i niezadowoleni. Naciskanie na naukę angielskiego sprawi, że dziecko poczuje się zestresowane. Jeśli po rozpoczęciu aktywności dziecko ma problemy ze skupieniem, lepiej spróbować ponownie później niż zmuszać je do kontynuowania pracy.

Wspieraj pracę dziecka w domu

Dzieci często niechętnie odrabiają prace domowe lub przygotowują się do szkolnych sprawdzianów. Ustalenie pewnej rutyny odrabiania lekcji daje dziecku wybór gdzie i o której godzinie będzie się uczyć. Możliwość podjęcia takiej decyzji może być dużą motywacją, ponieważ pozwala dziecku poczuć, że ma kontrolę nad sytuacją. Zachęcamy do udzielania pomocy, bycia wspierającym i zachęcającym, do chwalenia dziecka za wszelkie wysiłki, jakie podejmuje. Pomoże to rozwinąć wiarę w siebie i pozytywne nastawienie. Dziecko, które lubi angielski, będzie z natury zmotywowane do rozwiązywania ćwiczeń, doskonalenia umiejętności i nauki nowych rzeczy.

Zachęcamy też do rozmowy z nauczycielem – z przyjemnością doradzimy, jak wspierać naukę Państwa dziecka.

Używaj aplikacji i materiałów online

Nawet najbardziej niechętne dzieci są zmotywowane do nauki przy użyciu nowych technologii, takich jak aplikacje komórkowe. Nowa platforma learning hub to doskonałe miejsce, w którym Twoje dziecko może rozwinąć umiejętności cyfrowe, poprawić zdolność samodzielnej pracy i oczywiście doskonalić znajomość języka angielskiego.

Ponadto, na stronach LearnEnglish Kids oraz LearnEnglish Teens mamy wiele piosenek, opowiadań, filmów, gier i aktywności, które pozwolą Twojemu dziecku ćwiczyć język angielski. Na przykład, jeśli dziecko niechętnie uczy się gramatyki, zasugeruj, aby skorzystało z naszej sekcji gramatyki, aby rozwijać się i powtarzać materiał przez zabawę.