Konkurs FameLab

Konkurs FameLab odbył się po raz pierwszy w 2005 roku w Cheltenham, a od 2007 roku wypłynął we współpracy z British Council na wody międzynarodowe. Celem konkursu jest wspieranie młodego pokolenia naukowców w zdobywaniu umiejętności opowiadania o swojej pracy w przystępny i interesujący sposób. Dzięki temu badacze przyczyniają się do popularyzacji nauki i rozbudzają entuzjazm, kreatywność i ciekawość świata wśród szerszej publiczności. FameLab przyciąga charyzmatycznych naukowców, którzy inspirują ludzi do spojrzenia na świat z nowej perspektywy. 

Najważniejszym aspektem FameLabu jest dla nas jego moc inspirowania. FameLab zachęca młodzież, by rozważyła karierę w świecie nauki; pobudza nas do podjęcia wysiłku zrozumienia świata, który nas otacza i badań naukowych, które ten świat opisują, wreszcie – zachęca naukowców, by wyszli ze swoich laboratoriów, podzielili się wiedzą i  wciągnęli nas do pięknego, tajemniczego świata nauki. Dotychczas ponad 5,000 młodych badaczy i badaczek wzięło udział w krajowych edycjach FameLabu, dołączając do globalnej sieci naukowców, którzy nie tylko zajmują się nauką, ale potrafią także przystępnie o niej mówić.

Pierwsza polska edycja konkursu Famelab odbyła się w 2012 roku. Więcej szczegółów na stronie polskiej edycji konkursu FameLab.

KALENDARIUM POLSKIEJ EDYCJI FAMELAB 2016 

  • 21 stycznia – termin składania zgłoszeń do programu
  • 27 lutego – półfinały, Centrum Nauki Kopernik 
  • 18–20 marca – warsztaty MasterClass
  • 16 kwietnia – finał krajowy, Centrum Nauki Kopernik 
  • 8–9 czerwca – finał międzynarodowy, Cheltenham, Wielka Brytania

Wydarzenia FameLab

W tym momencie nie ma żadnych wydarzeń. Zapraszamy ponownie wkrótce.