Weź udział w naszym konkursie i stwórz dowolną techniką portret brytyjskiej Pary Królewskiej.

W związku z koronacją Karola III, British Council w Krakowie organizuje dla swoich byłych i obecnych studentów konkurs, którego tematem przewodnim jest artystyczne przedstawienie brytyjskiej Pary Królewskiej.

Konkurs ma na celu zachęcenie młodych ludzi do rozwijania swojego talentu artystycznego i promowanie kreatywności wśród uczniów. Uczestnikami muszą być obecni studenci krakowskiego oddziału British Council Polska, oraz uczniowie którzy byli studentami tegoż oddziału w ciągu ostatnich dwóch lat. W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie osoby niepełnoletnie. Termin składania prac to 4-26 maja. 

Przedmiotem zadania konkursowego jest stworzenie za pomocą dowolnej techniki artystycznej pracy autorskiej przedstawiającej brytyjską Parę Królewską – króla Karola i królową Kamilę. Prace można składać w siedzibie krakowskiego oddziału British Council Polska, możliwe jest również wysłanie zdjęcia przedstawiającego pracę za pomocą e-maila na adres: konkurs@britishcouncil.org z tytułem „Konkurs Para Królewska”. Wzięcie udziału w konkursie możliwe jest wyłącznie po złożeniu wypełnionego formularza „Zgłoszenie do konkursu”, stanowiącego załącznik do Regulaminu Konkursu. Zarówno Regulamin, jak i formularz zgłoszeniowy dostępne są na dole strony, zachęcamy do zapoznania się z treścią obu dokumentów.

Prace zostaną ocenione przez specjalną komisję, która ogłosi wynik konkursu do 30 maja. Na laureatów czekać będą atrakcyjne nagrody, w tym zniżka w wysokości 50% na dowolny kurs wakacyjny, organizowany przez krakowski oddział British Council, oraz karty podarunkowe.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie, który jest doskonałą okazją dla młodych artystów do zaprezentowania swoich umiejętności i zdobycia wyjątkowych nagród.

 

———————————————————————————————————————–

WYNIKI KONKURSU

 

Konkurs Portret Pary Królewskiej
1. miejsce w Konkursie – Bruno Kopeć, lat 12 (obraz malowany farbami akrylowymi na płótnie „Portret Pary Królewskiej”)

2. miejsce w Konkursie – Izabela Pawlak (rzeźba „Para Królewska”).

3. miejsce w Konkursie – Daria Nadzieja (praca „Nowa Monarchia”)

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za nadesłane prace i serdecznie gratulujemy naszym Laureatom.