Poniedziałek 19 Sty 2015

British Council po raz drugi organizuje bezpłatny kurs języka angielskiego online „Exploring English: Language and Culture”. Kurs koncentruje się na kulturze brytyjskiej, trwa 6 tygodni i jest przeznaczony dla osób ze średnią znajomością języka angielskiego. 

  • Bezpłatny kurs języka angielskiego online od 2 lutego 2015 
  • Wysokiej jakości materiały do nauki angielskiego oraz brytyjskiej kultury

Osoby biorące udział w kursie będą mogły zwiększyć swoją znajomość języka angielskiego i tym samym poprawić kompetencje zawodowe, możliwości studiowania w języku angielskim czy podróżowania po krajach anglojęzycznych. Materiały do nauki są wysokiej jakości i pozwalają na ćwiczenie swoich umiejętności językowych online, interakcję z innymi użytkownikami z całego świata oraz poznanie i zrozumienie brytyjskiej kultury.

Kurs odbywa się za pośrednictwem interaktywnej platformy Future Learn, na którą użytkownicy mogą logować się w dowolnym momencie i korzystać z zamieszczonych tam materiałów, a także zadawać pytania prowadzącym. Wśród tematów poszczególnych zajęć znajdują się: angielski jako język globalny, brytyjska muzyka i literatura, ekologia, przedsiębiorczość.

Kurs „Exploring English” rozpoczyna się 2 lutego i będzie trwać 6 tygodni. Uczestnicy, którzy wypełnią przynajmniej 50% zadań, będą mieli możliwość wykupienia certyfikatu uczestnictwa w kursie. 

Zapisy dokonywane są za pośrednictwem strony FutureLearn.

Do redaktora

Kontakt dla mediów:

Karolina Szlasa
British Council 
Tel.: 22 695-59-47, Kom.: 664-920-232
karolina.szlasa@britishcouncil.pl

O British Council

British Council jest instytucją reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej. Celem organizacji jest budowanie relacji i wzajemnego zaufania pomiędzy Wielką Brytanią i Irlandią Północną oraz innymi krajami.

Organizacja zatrudnia 7000 osób w ponad 100 krajach, w tym 2000 nauczycieli, i współpracuje z tysiącami profesjonalistów i ustawodawców, jak również z milionami młodych ludzi, nauczając języka angielskiego i realizując projekty edukacyjne, społeczne oraz w zakresie kultury i sztuki. W 2014 roku British Council obchodzi 80-lecie swojej działalności na świecie.

Polska placówka British Council prowadzi działalność edukacyjną poprzez nauczanie języka angielskiego w renomowanych centrach językowych w Warszawie i Krakowie, szkołach partnerskich w Poznaniu, Wrocławiu i Trójmieście, współpracę z ogólnopolską siecią bibliotek partnerskich oraz ośrodkami egzaminacyjnymi oferującymi brytyjskie egzaminy językowe i zawodowe. Realizowane przez British Council projekty kulturalne, edukacyjne i społeczne mają na celu dzielenie się osiągnięciami Zjednoczonego Królestwa. Efektywne zarządzanie różnorodnością i promowanie równych szans są dla British Council priorytetowe.

Więcej informacji dostępnych jest na www.britishcouncil.pl. British Council jest również obecny na twitter.com/plBritish i www.facebook.com/BritishCouncilPolska.