Wtorek 23 Wrz 2014

Już ponad 100 tysięcy osób z całego świata bierze udział w masowym kursie języka angielskiego online organizowanego przez British Council. Kurs „Exploring English: Language and Culture” pozwala pogłębić znajomość nie tylko języka angielskiego, ale też brytyjskiej kultury. Nadal przyjmowane są zapisy.

Kurs nazywany MOOC, czyli massive open online course (masowy otwarty kurs online) jest realizowany za pośrednictwem platformy FutureLearn. Podczas kursu uczniowie będą oglądać szereg filmów wideo na inny temat każdego tygodnia, m.in. angielski jako język globalny, środowisko, przedsiębiorczość, literatura. Filmy zostały nakręcone w Wielkiej Brytanii, dzięki czemu dają możliwość doświadczenia autentycznych brytyjskich dialogów. Nauczyciel będzie w dalszej części kursu używał słownictwa z filmów, aby uczniowie mogli je poćwiczyć w formie quizów i dyskusji, a także pisemnych esejów. Dostępne są również interaktywne fora, gdzie można dzielić się wiedzą i dyskutować z innymi studentami oraz nauczycielami. 

„Exploring English” jest przeznaczony dla uczniów o średniozaawansowanej znajomości języka angielskiego. Kurs rozpoczął się 1 września i będzie trwać 6 tygodni. Można do niego dołączyć w dowolnej chwili, gdyż dostęp do lekcji, które się już odbyły, jest otwarty. Kursy kończą się otrzymaniem certyfikatu udziału. 

Zapisy dokonywane są za pośrednictwem strony FutureLearn.

Do redaktora

Kontakt dla mediów:
Karolina Szlasa
British Council
Tel.: 22 695-59-47, Kom.: 664-920-232
karolina.szlasa@britishcouncil.pl

O British Council

British Council jest instytucją reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej. Celem organizacji jest budowanie relacji i wzajemnego zaufania pomiędzy Wielką Brytanią i Irlandią Północną oraz innymi krajami.

Organizacja zatrudnia 7000 osób w ponad 100 krajach, w tym 2000 nauczycieli, i współpracuje z tysiącami profesjonalistów i ustawodawców, jak również z milionami młodych ludzi, nauczając języka angielskiego i realizując projekty edukacyjne, społeczne oraz w zakresie kultury i sztuki. W 2014 roku British Council obchodzi 80-lecie swojej działalności na świecie.

Polska placówka British Council prowadzi działalność edukacyjną poprzez nauczanie języka angielskiego w renomowanych centrach językowych w Warszawie i Krakowie, szkołach partnerskich w Poznaniu, Wrocławiu i Trójmieście, współpracę z ogólnopolską siecią bibliotek partnerskich oraz ośrodkami egzaminacyjnymi oferującymi brytyjskie egzaminy językowe i zawodowe. Realizowane przez British Council projekty kulturalne, edukacyjne i społeczne mają na celu dzielenie się osiągnięciami Zjednoczonego Królestwa. 

Więcej informacji dostępnych jest na www.britishcouncil.pl. British Council jest również obecny na twitter.com/plBritish, www.facebook.com/BritishCouncilPolska oraz blog.britishcouncil.org/polandqualityteaching