Oglądaj festiwal BBC Shakespeare Lives online

Festiwal online BBC Shakespeare Lives potrwa do końca września 2016 roku. Dołącz z dowolnego miejsca na świecie.  

Oglądaj materiały, spektakle, analizy, rozmowy na stronie festiwalowej współtworzonej przez BBC i British Council.

RICHARD II 

Royal Shakespeare Company

David Tennant w roli Ryszarda II w docenionej przez krytyków produkcji Royal Shakespeare Company, wyreżyserowanej przez Grega Dorana. Po raz pierwszy online na całym świecie. 

TALKING ABOUT SHAKESPEARE

Hay Festival

Dowiedz się więcej o dziełach i dziedzictwie Shakespeare'a oglądając nowe filmy oraz przepastne archiwum festiwalu literatury zawierające wypowiedzi słynnych autorów, aktorów, badaczy i intelektualistów, takich jak Stephen Fry, Germaine Greer i Judi Dench. 

SHAKESPEARE NA SCENIE, EKRANIE I GDZIEKOLWIEK INDZIEJ Z IANEM MCKELLENEM

British Film Institute

Sir Ian McKellen dzieli się swoimi niezwykle ciekawymi przemyśleniami na temat problemów i radości związanych z interpretowaniem Shakespeare'a w teatrze, telewizji, radiu i filmie. 

BEING HAMLET

BBC

Dwaj najwięksi współcześni odtwórcy roli Hamleta, Simon Russell Beale i Adrian Lester opowiadają o tej najbardziej cenionej i w największym stopniu wymagającej roli. Ich rozmowa o księciu Danii odbywa się na duńskiej ziemi, w eleganckim wnętrzu rezydencji ambasadora tego kraju w Londynie. Aktorzy omawiają rozmaite podejścia do pożądanej przez wielu roli Hamleta – od Gielguda i Branagha, po Oliviera i Plummera. 

THE WORKS

Wyreżyserowany przez Elliota Barnesa Worrella i osadzony w scenerii londyńskiego budownictwa komunalnego – Peckham, ten film krótkometrażowy przywołuje ponadczasowe motywy Szekspirowskie, mówiąc głosem aktorów – w tym Ralpha Fiennesa. Posługując się wyłącznie słowami Shakespeare'a film The Works opowiada o zależnościach wewnątrz wspólnoty młodych Londyńczyków, którzy nie chcą być definiowani poprzez okoliczności, w których przyszło im żyć.