Czym jest Shakespeare Lives?

Shakespeare Lives to globalny program wydarzeń i działań związanych z Williamem Shakespeare'em. Program został uruchomiony w związku z 400. rocznicą śmierci dramatopisarza wszechczasów, która przypadła w 2016 roku. Program, celebrujący Shakespeare'a jako dramatopisarza wszystkich ludzi i narodów, został zorganizowany przez British Council oraz kampanię GREAT Britain. W świętowaniu wzięło udział ponad 140 krajów, a publiczność mogła zetknąć się z twórczością Shakespeare'a dzięki pokazom filmowym, wystawom, przedstawieniom teatralnym, lekcjom szkolnym, a także za pośrednictwem działań online. 

Zasoby online stworzone w ramach programu Shakespeare Lives są wciąż dostępne. Wśród nich: innowacyjne krótkie formy filmowe inspirowane Shakespeare'em, platformy cyfrowe, które pozwalają na tworzenie "remiksów" przedstawień teatralnych, a także materiały edukacyjne dla osób uczących się angielskiego, w każdym wieku – zarówno w Zjednoczonym Królestwie, jak i na całym świecie. 

Więcej informacji o Shakespeare Lives, a także wszystkie zasoby stworzone w ramach programu znajdziesz tu: https://www.shakespearelives.org/programme/  

Włącz się do globalnej szekspirowskiej rozmowy w mediach społecznościowych używając hashtagu #ShakespeareLives.

Linki zewnętrzne