British Council i kampania GREAT z duma prezentują pierwszy z serii krótkich filmów inspirowanych dziełami Shakespeare’a, tworzonej przez najlepsze i najlepszych z brytyjskiego sektora kreatywnego. 

W wyprodukowanym przez SBTV filmie Wieczór Trzech Króli (Twelfth Night), który miał swoją premierę 5 stycznia, występuje pięcioro brytyjskich artystów. Maverick Sabre, Nego True, NoLay, Eyez i Mic Righteous napisali nowy tekst, inspirowany Wieczorem Trzech Króli Shakespeare’a i wspierany przez oryginalny beat stworzony przez producenta, Harry’ego Love’a. Całość sfilmowano w Sam Wanamaker Playhouse, jednej ze scen słynnego teatru The Globe. Film jest współczesną reinterpretacją Szekspira, kierowaną przede wszystkim do młodej widowni. 

„W SBTV współdziałanie jest dla nas niezwykle ważne; doprowadzamy do spotkań artystów z różnych środowisk i rzucamy wyzwanie temu, co uznawane jest za normę. Sztuki Shakespeare’a nadal mają ogromny wpływ na kulturę – na język, którym się posługujemy, na filmy, które oglądamy i widowiska, w których uczestniczymy. Powiedziawszy to, muszę dodać, że młode pokolenie ma nieraz trudność z przyswojeniem tego języka. Postanowiliśmy podjąć próbę zasypania pokoleniowej przepaści i zaprosiliśmy do współpracy kilkoro naszych ulubionych współczesnych poetów, by przeczytali jedną z najbardziej ikonicznych sztuk Shakespeare’a „na nowo. Bawcie się dobrze!” – Jamal Edwards

Linki zewnętrzne