Warsztaty Brit Up! - jedyna taka oferta w Polsce!

Całodniowe warsztaty językowo-kulturowe dla klas gimnazjalnych i licealnych prowadzone po angielsku przez ekspertów British Council.

ZAPRASZAMY PRZEZ CAŁY ROK SZKOLNY, 5 DNI W TYGODNIU! Informacji o dostępnych terminach udzielamy telefonicznie: + 48 668 927 856 i e-mailowo aptis@britishcouncil.pl.

Co wchodzi w skład całodniowej wizyty w British Council?

 • sesja komputerowa innowacyjnego testu z języka angielskiego Aptis for Teens zakończona uzyskaniem przez uczniów indywidualnych raportów z wynikami
 • warsztat kulturowy na wybrany temat (spośród 5 dostępnych ścieżek tematycznych).

Czym jest Aptis for Teens?

Aptis for Teens to test z języka angielskiego przygotowany z myślą o młodzieży w wieku 13 – 18 lat. Jego zadaniem jest szybka i precyzyjna ocena kluczowych na danym etapie nauki umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Nowoczesny, komputerowy temat oraz bliskie nastolatkom zadanie testowe czynią z Aptis for Teens atrakcyjne narzędzie językowe, z którego mogą korzystać nie tylko sami uczniowie, ale i ich nauczyciele, rodzice, jaki inne placówki edukacyjne.

Jaka jest tematyka warsztatów kulturowych?

Do wyboru są następujące ścieżki tematyczne:

 • Shakespeare Lives, czyli miłość, tragedia, zemsta, nadprzyrodzone moce i wciąż używane zwroty językowe zapożyczone z Szekspira
 • Passport to the UK, czyli jak dostać się na studia w Wielkiej Brytanii
 • Top Tips for Matura Exam, czyli jak skutecznie zdać maturę z angielskiego
 • NOWOŚĆ The Lord of the Rings – Władca Pierścieni
  Wejdź do świata Bilbo Bagginsa i jego siostrzeńca Frodo, ich przyjaciół hobbitów, szlachetnych elfów, porywczych krasnoludów i  odważnych ludzi, drużyny, która z pomocą potężnego czarodzieja Gandalfa wyrusza, aby pokonać sługi Saurona, zniszczyć drogocenny pierścień mocy i uratować Śródziemie. Jedna z największych opowieści fantasy wszech czasów ożywi się w klasie, ze wszystkim, co czyni ją magiczną – elementami miłości, utraty, walki, zdrady, ofiarą, honorem, a także jej najważniejszymi przesłaniami – „nawet najmniejszy człowiek może zmienić bieg historii' a na tym świecie zawsze istnieje dobro, o które warto walczyć.
 • NOWOŚĆ DLA LICEALISTÓW How to think like Sherlock – Myśleć jak Sherlock
  Wielka siła dedukcji, zadziwiająca pamięć i niezwykła sprawność umysłowa. Myślenie poza schematami w konserwatywnym stuleciu. Niezwykła zdolność dekodowania, odszyfrowywania i spoglądania na problem z wielu punktów widzenia. Sherlock Holmes, Wielki Detektyw wiktoriańskiej literatury, oferuje to wszystko wciąż oszołamiając niezliczonych czytelników, z których wielu nigdy nie przegapi szansy by nauczyć się myśleć tak jak on. Przyjdź na warsztaty, jeśli jesteś jednym z nich. "Play the game for the game's own sake".

O Brit Up!

W moim odczuciu i zdaniem młodzieży zajęcia były niezwykle przydatne i dużo wniosły do postrzegania uczenia się języka angielskiego.
Pierwsza część zajęć, którą był test określający poziom znajomości języka wzbudził wiele emocji. Był on moim zdaniem świetnym narzędziem sprawdzającym wiedzę i umiejętności poszczególnych kompetencji językowych. Wiedza ta jest przydatna zarówno dla uczniów, jak i dla nauczyciela i rodziców.
Druga część kulturowa, warsztaty o Szekspirze okazały się bardzo interesujące i młodzież mogła dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Warto zaznaczyć, że były to warsztaty angażujące wszystkich uczniów, a ćwiczenia były na tyle interesujące i różnorodne, że każdy znalazł coś odpowiedniego dla siebie.
Jednocześnie chciałabym podkreślić, że cała organizacja zajęć, zarówno testu jak i warsztatów stała na bardzo wysokim poziomie, a wszystko odbywało się w bardzo miłej atmosferze. Wszystkie szczegóły były wcześniej omówione i ustalone, co wpłynęło na sprawny przebieg zajęć. Jako nauczyciel języka angielskiego jestem wysoce usatysfakcjonowana z udziału w tym przedsięwzięciu, a moi uczniowie mieli same pozytywne wrażenia.

Anna Gawinowska, nauczycielka języka angielskiego, Gimnazjum Nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Płocku

 

Jaki korzyści daje uczniom udział w Brit Up?

 • całodzienny aktywny kontakt z żywym językiem angielskim
 • przełamanie blokady w używaniu języka angielskiego poza szkołą
 • nowa, ciekawa i praktyczna wiedza, która pomoże lepiej przygotować się do różnych egzaminów z języka angielskiego oraz pisania podań i listów motywacyjnych
 • niezależny i wiarygodny raport językowy British Council, określający ich obecny poziomi językowy
 • imienne certyfikaty uczestnictwa w warsztatach dla uczniów

Jakie korzyści daje Brit Up nauczycielom i rodzicom?

 • zapewnienie oryginalnej formy kontaktu z żywym językiem angielskim
 • realizację programu nauki języka angielskiego w trakcie wycieczki szkolnej
 • oficjalne raporty British Council z opisem obecnego poziomu znajomości języka angielskiego w celu oceny postępów w nauce a także zidentyfikowania ewentualnych braków
 • sprawdzenie jak uczniowie poradzą sobie językowo poza murami szkoły w nowym otoczeniu
 • kontakt z kulturą brytyjską bez konieczności wyjeżdżania z Polski

Ile trwa Brit Up?

Poniżej prezentujemy przykładowy program dnia:

09:45 - przyjazd do British Council i podział uczniów na 2 grupy

Grupa 1 Grupa 2
10:15 - 11:45 udział w wybranych warsztatach 10:15 - 12:30 test językowy Aptis for teens
11:45 - 12:30 lunch 12:30 - 13:15 lunch
12:30 - 14:45 test językowy Aptis for teens

13:15 - 14:45 udział w wybranych warsztatach

 15:00 - rozdanie oficjalnych raportów z wynikami wszystkim uczniom

Jaki jest koszt warsztatów Brit Up?

Cena całodziennej wizyty w British Council (dla grup od 15 osób) wynosi 95 zł brutto/osobę. Opiekunowie uczniów nie płacą za udział w warsztatach.

Cena uwzględnia:

 • udział w warsztatach kulturowych prowadzonych przez ekspertów British Council
 • przeprowadzenie testu z języka angielskiego dla młodzieży
 • oficjalny certyfikat British Council z testu Aptis for teens
 • przerwę lunchową zapewnioną przez British Council.

Jak zapisać klasę na warsztaty?

Zainteresowanych nauczycieli prosimy o kontakt emailowy: aptis@britishcouncil.pl w celu rezerwacji terminu warsztatu i uzgodnienia wszystkich kwestii organizacyjnych.