British Council webinaria dla nauczycieli języka angielskiego

Nasze bezpłatne webinaria to seminaria internetowe prowadzone przez zespół ekspertów w dziedzinie nauczania języka angielskiego. 

Biorąc udział w webinariach zdobywasz nową wiedzę, uzyskujesz dostęp do użytecznych narzędzi i materiałów, masz możliwość wymiany doświadczeń z nauczycielami z Polski i innych krajów, a także zadawania pytań naszym specjalistom. Webinaria poświęcone są różnorodnym zagadnieniom, od metodologii nauczania, przez przygotowanie do egzaminów, sposoby oceny i motywacji uczniów po specjalne potrzeby edukacyjne. 

Jeśli nie masz możliwości wzięcia udziału w webinarze, możesz obejrzeć jego nagranie.

Szczegółowe informacje dotyczące tego, jak wziąć udział w webinariów dostępne są w sekcji  webinarium - najczęściej zadawane pytania.

Aby otrzymywać regularne informacje dotyczące planowanych webinariów, oraz innych organizowanych przez nas wydarzeń, zapisz się do naszego newslettera zapisz się do naszego newslettera.

Nagrania webinariów

Wszystkie nasze webinaria są nagrywane, więc jeśli nie możesz wziąć udziału w webinarium  „na żywo”, możesz je później obejrzeć tutaj. 

Do tej pory zorganizowaliśmy następujące webinaria:

Malgorzata Malinowska What's new in FCE, CAE & CPE? 

Webinarium przeznczone jest dla nauczycieli języka angielskiego przygotowujących swoich słuchaczy do popularnych egzaminów Cambridge English. Warsztat omawia wszystkie zmiany wprowadzone na początku roku 2015, które muszą zostać uwzględnione w procesie nauki. Nasz trener przeprowadzi uczestników webinarium przez nowości dotyczące formatów egzaminów i zaprezentuje praktyczne źródła informacji związane z tematem.

Obejrzyj webinarium 

Matt Byrski IELTS Test Overview

Nasz prezenter, Matt Byrski, omówi z uczestnikami strukturę testu IELTS oraz system oceniania w nim stosowany. Przedstawi także ogólne wskazówki dotyczące przygotowania uczniów do tego testu.

Obejrzyj webinarium

Matt Byrski IELTS Writing Skills for Success

Matt skupi się na omówieniu umiejętności, które pomogą Twoim uczniom odnieść sukces w czasie egzaminu pisemnego testu IELTS w wersji Academic. Przekonasz się, że pomysły naszego prezentera są nie tylko praktyczne i skuteczne, ale również wprowadzają do lekcji element zabawy.

Obejrzyj webinarium

Matt Byrski IELTS Speaking Skills for Success

Matt omówi część ustną (Speaking) testu IELTS. Matt zaprezentuje liczne ćwiczenia pomocne w przygotowaniu słuchaczy do tego, by skutecznie komunikowali się w języku angielskim i osiągnęli wymarzony wynik z części ustnej.

Obejrzyj webinarium

Matt Byrski IELTS Reading & Listening Skills for Success

Matt skupi się na omówieniu części Reading i Listening testu IELTS. Matt zaprezentuje strukturę obu części oraz przedstawi praktyczne pomysły na przygotowanie słuchaczy do zadań, z którymi przyjdzie im się zmierzyć na teście. 

Obejrzyj webinarium

Iwona Piecyk Teaching Tips to Boost Your Students' 2015 Matura Performance

Webinarium przeznaczone jest dla nauczycieli przygotowujących swoich uczniów do zdawania egzaminu maturalnego w 2015 roku. W związku ze zmianami w egzaminie, które wchodzą w życie w 2015 r., zarówno nauczyciele, jak i uczniowie, muszą wiedzieć, jak się do nich dostosować.

Nasza prezenterka, Iwona Piecyk, wyjaśni jakie są konsekwencje wprowadzonych zmian oraz poradzi jak skutecznie przygotować uczniów do egzaminu maturalnego. Pokaże nowe sposoby motywowania uczniów i wytłumaczy jak dostosować metody nauczania do potrzeb nowego egzaminu. 

Obejrzyj webinarium

Simon Pounder How to Get International Teaching Qualifications

Myślisz o rozpoczęciu kariery w zawodzie nauczyciela, a może już uczysz języka angielskiego? W trakcie webinarium opowiemy o tym, w jaki sposób możesz uzyskać kwalifikacje, które umożliwią Ci pracę w zakresie nauczania języka angielskiego w kraju i za granicą. Omówimy też ścieżki kariery w zawodzie nauczyciela oraz zalety różnorodnych kwalifikacji zawodowych nauczycieli, np. takich jak CELTA, DELTA czy MA in English Language Teaching na Uniwersytecie w Southampton.

Obejrzyj webinarium

Peter Moran Teaching Students with Aspergers

Webinarum dla nauczycieli zainteresowanch dziedziną specjalnych potrzeb edukacyjnych. Nasz prezenter, Peter Moran, doświadczony nauczyciel języka angielskiego oraz ojciec syna z zespołem Aspergera, odpowie na następujące pytania: Co to jest zespół Aspergera? Jak nauczyciele mogą rozpoznać uczniów z zespołem Aspergera? Jak nauczyciele mogą pomóc uczniom z zespołem Aspergera w klasie? Jak nauczyciele mogą wspierać rodziców uczniów z zespołem Aspergera?

 Obejrzyj webinarium

Webinarium - najczęściej zadawane pytania

Co to jest webinarium?

Webinarium to rodzaj internetowego seminarium. Wszystkie nasze webinaria są prowadzone w języku angielskim.

Czy uczestnictwo jest bezpłatne?

Tak, uczestnictwo we wszystkich organizowanych przez nas webinariach dla nauczycieli jest bezpłatne.

 Jak długo trwa webinarium?

Webinaria są na ogół zaplanowane na ok. 60 minut.

Czy mogę rozmawiać z prowadzącym?

W chwili obecnej nie jest możliwa rozmowa z prowadzącym. Pytania prowadzącym można w trakcie webinarium zadawać na czacie.

Czy otrzymam certyfikat uczestnictwa?

Niestety, nie oferujemy certyfikatów uczestnictwa w webinariach.

Nie mogę wziąć udziału w webinarium. Co teraz?

Jeśli nie uda Ci się wziąć udziału w webinarium „na żywo” możesz później obejrzeć jego nagranie. Linki do nagrań webinariów publikujemy na tej stronie w sekcji Nagrania webinariów.

Jak mogę wziąć udział w webinarium?

Aby wziąć udział w webinarium, wystarczy komputer z dostępem do Internetu oraz uprzednia rejestracja.

Jak mogę się zarejestrować, żeby wziąć udział w webinarium?

W celu rejestracji, wybierz interesujące Cię webinarium, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami na stronie. Rejestracja na ogół rozpoczyna się tydzień przed datą danego webinarium.

Jak włączyć się w webinarium z mojego komputera?

Nasze webinaria odbywają się w Internecie na platformie Adobe Connect. Nie jest konieczne instalowanie jakiegokolwiek dodatkowego oprogramowania. Przed webinarium, warto zapoznać się z platformą i przetestować szybkość swojego łącza internetowego:

Sprawdź prędkość swojego łącza

Nasza oferta warsztatów, szkoleń i kwalifikacji zawodowych nauczycieli