Różnorodność krajobrazów, bogactwo życia kulturalnego, okazje do nawiązania przyjaźni z ludźmi z całego świata – czas spędzony w Wielkiej Brytanii zmieni Twoje życie.

Regiony Zjednoczonego Królestwa  

Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej składa się z czterech zróżnicowanych kulturowo i krajobrazowo krajów – Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej. 

Od pełnych gwaru miast po ośnieżone szczyty, zielone wzgórza, obszary górskie i wyspy – Zjednoczone Królestwo to krajobrazowe bogactwo, które warto zobaczyć. Zajmuje stosunkowo mały obszar i jest dobrze skomunikowane, więc możesz zwiedzić wiele miejsc w czasie swojego pobytu. 

Życie studenckie

Życie studenckie Wielkiej Brytanii jest niezwykle zróżnicowane i na pewno znajdziesz coś dla siebie. Możliwości spędzania wolnego czasu, uczenia się nowych rzeczy i poznawania nowych ludzi są bowiem niezliczone. 

Na początku każdego roku akademickiego uniwersytety organizują "Welcome Week" lub "Freshers’ Week", by powitać nowych studentów i studentki. Podczas tego tygodnia kluby i zrzeszenia uczelniane organizują wydarzenia i imprezy w poszukiwaniu nowych członków. To świetny sposób, żeby zorientować się w ofercie i włączyć się do działań i grup, które Cię zainteresują.                                                                 

Na większości uniwersytetów działa wiele klubów i stowarzyszeń i każdy znajdzie coś dla siebie – mogą to być zarówno debaty polityczne, jak i nauka pieczenia ciast, gra w zespole muzycznym czy nurkowanie.                                          

Działalność w klubach i stowarzyszeniach to nie tylko możliwość nawiązania przyjaźni z podobnie myślącymi ludźmi i mnóstwo wspólnej zabawy, ale także możliwość zdobycia nowych doświadczeń i umiejętności miękkich, które wzbogacą Twoje CV. Wiele stowarzyszeń daje możliwości organizowania wydarzeń, zbiórek charytatywnych, działalności wolontariackiej – takie doświadczenia mogą Ci się przydać podczas poszukiwania pracy. 

Wszystkie religie mile widziane

Chociaż oficjalną religią Wielkiej Brytanii jest chrześcijaństwo, Wielka Brytania jest społeczeństwem wielowyznaniowym, w którym inne religie są powszechnie mile widziane.

W Wielkiej Brytanii dyskryminowanie kogokolwiek ze względu na rasę, narodowość lub religię jest niezgodne z prawem. Twoje przekonania będą respektowane i tego samego oczekuje się od Ciebie. 

Study UK: Discover You

Chcesz dowiedzieć się więcej o studiach i życiu w Wielkiej Brytanii? Odwiedź Study UK: Discover You – oficjalną stronę British Council przeznaczoną dla studentów z całego świata, którzy chcą studiować w Wielkiej Brytanii. 

Study UK Blog 

Poznaj życie studenckie w Wielkiej Brytanii za sprawą studentów zagranicznych. Odkryj kulturę brytyjską, użyteczne wskazówki, informacje o stypendiach, historie absolwentów i nie tylko.