O nas

British Council jest instytucją reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej.

Umożliwiamy nawiązywanie kontaktów oraz wymianę wiedzy, pomysłów i doświadczeń pomiędzy Wielką Brytanią a innymi krajami. Jesteśmy obecni w ponad 100 krajach na całym świecie. 

Realizujemy swoje cele w wielu obszarach. W Polsce prowadzimy działalność edukacyjną poprzez nauczanie języka angielskiego w renomowanych centrach językowych i szkołach partnerskich w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu oraz współpracę z ogólnopolską siecią bibliotek partnerskich i ośrodków egzaminacyjnych oferujących szeroki zakres brytyjskich egzaminów językowych i zawodowych. Prowadzimy również szereg projektów kulturalnych, edukacyjnych i społecznych, których celem jest dzielenie się twórczymi ideami i osiągnięciami Zjednoczonego Królestwa oraz udostępnianie Polakom wiedzy i umiejętności pomocnych w jednoczącej się Europie.

Warszawa była jednym z pierwszych pięciu miast na świecie, w których powstały placówki zagraniczne British Council.

Jesteśmy członkiem EUNIC Warszawa oraz EUNIC Kraków (Europejskie Stowarzyszenie Narodowych Instytutów Kultury). EUNIC jest organizacją, przez którą narodowe instytuty kultury państw europejskich, posiadające stałe przedstawicielstwo w Warszawie i Krakowie, współpracują ze sobą w celu tworzenia i rozwoju niepowtarzalnych projektów oraz inicjatyw kulturalnych. Więcej informacji na stronie EUNIC.