Bez względu na to, czy reprezentujesz biznes, instytucje edukacyjne, instytucje pozarządowe czy organizacje międzynarodowe, oferujemy Ci doświadczenie i otwarcie na Twoje potrzeby, dzięki którym zrealizujesz cele swojej organizacji. 

Nasza marka jest obdarzana zaufaniem na całym świecie. Przystępując do współpracy z nami, zyskujesz dostęp do międzynarodowych sieci, ekspertyzy w zakresie nauczania oraz prowadzenia programów kulturalnych i społecznych.

Nasze zasoby

 • Nasza organizacja powstała w 1934 roku, obecnie mamy ponad 200 biur w 110 krajach.
 • W Polsce działamy od 1938 roku i mamy biura oraz szkoły języka angielskiego w Warszawie i Krakowie. 
 • W Polsce współpracujemy z siecią 10 centrów egzaminacyjnych w 12 miastach.
 • Doskonale rozumiemy różne kultury, społeczności i języki.
 • Jesteśmy ekspertem w dziedzinach edukacji i nauczania języka angielskiego, wszelkich form sztuki, przemysłów kreatywnych, zaangażowania młodzieży i społeczności, przeprowadzania reform.
 • Mamy dostęp do różnych grup interesariuszy, od uczniów w szkołach po pracowników ministerstw. 
 • Mamy bliskie relacje z departamentami rządu brytyjskiego, Ambasadą Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, lokalnymi samorządami, ministerstwami oraz organizacjami międzynarodowymi.

 Na całym świecie 

 • Współpracowaliśmy bezpośrednio z ponad 11 milionami osób.
 • 12 milionów ludzi wzięło udział w organizowanych przez nas wystawach, targach i festiwalach.
 • 400 tysięcy uczniów wzięło udział w naszych kursach.
 • Przeprowadziliśmy trzy miliony brytyjskich egzaminów.
 • 178 milionów użytkowników skorzystało z naszych kanałów cyfrowych, a 445 milionów słuchało naszych programów radiowych, obejrzało nasze programy telewizyjne i przeczytało nasze publikacje.
 • 54% to nasz wskaźnik Net Promoter Score.

W Polsce 

 • Za pośrednictwem naszych serwisów i programów dotarliśmy do ponad pięciu milionów osób. Zaangażowaliśmy do współpracy setki liderów z różnych dziedzin, przedstawicieli władz i samorządów oraz instytucji publicznych.
 • Nasze platformy i materiały online przyciągnęły niemal dwa miliony unikalnych użytkowników. 

Dzięki nam możesz

Dotrzeć do swoich grup docelowych

Pomożemy Ci dotrzeć do Twoich grup docelowych, np. młodych Polaków, zorientowanych na edukację, naukę języka angielskiego, podnoszenie kwalifikacji zawodowych i współpracę międzynarodową.

Jako sponsor, partner lub współorganizator wydarzenia, wystawy lub programu będziesz mieć również dostęp do naszych kanałów promocyjnych.

Umocnić swoją markę

Marka British Council jest obdarzana zaufaniem na całym świecie i reprezentuje najlepsze co Wielka Brytania ma do zaoferowania.

Cała nasza działalność oparta jest na docenianiu ludzi, uczciwości, wzajemności, kreatywności i profesjonalizmie. Te wartości budują naszą markę.

Współpraca z nami w charakterze sponsora, współorganizatora lub oficjalnego partnera pomoże Ci umocnić Twoją markę. Poprzez nasze kanały informacyjne, a także organizowane przez nas wydarzenia, kampanie online i nasze media społecznościowe możemy pomóc wypromować twoją markę na rynku krajowym i międzynarodowym.

Osiągnąć swoje cele z zakresu CSR

Opierając się na naszej ekspertyzie i współpracując z sieciami ekspertów organizujemy wraz z naszymi partnerami wydarzenia dotyczące wysokiej rangi tematów, takich jak np. globalizacja, umiędzynarodowienie systemu wyższej edukacji czy aktywizowanie społeczności lokalnych.

Z racji naszego doświadczenia w zakresie prowadzenia programów zorientowanych na tematy społeczne, możemy pomóc Ci zrealizować cele z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu (Corporate Social Responsibility). Wspomożemy Twoje działania rozpoczynając od etapu rozwijania i promocji Twojego programu, poprzez budowanie relacji, aż do pozyskiwania przychylności pracowników.

Dzięki międzynarodowemu zaufaniu, jakim obdarzana jest nasza marka, będziemy również mogli promować Twoje działania CSR na arenie lokalnej i międzynarodowej. 

Uzyskać dostęp do międzynarodowych sieci ekspertów

Od ponad 75 lat budujemy relacje między Wielką Brytanią a innymi krajami. Dzięki temu obdarzają nas zaufaniem przedstawiciele władz i samorządów, instytucji publicznych oraz eksperci z wielu dziedzin.

Możemy zapewnić Ci dostęp do naszych międzynarodowych sieci światowej sławy ekspertów w dziedzinach kultury i sztuki, społeczeństwa, nauki i języka angielskiego, dzięki którym zrealizujesz swoje cele.

 

Skorzystać z oferty światowego lidera w zakresie nauczania języka angielskiego

Jako światowy lider w zakresie nauczania języka angielskiego przygotujemy dla Ciebie najlepsze rozwiązania idealnie dostosowane do potrzeb Twojej organizacji. Z naszej oferty kursów i egzaminów językowych korzystają klienci w ponad 110 krajach na świecie.

Skorzystać z naszych wysokich standardów obsługi klienta

W British Council dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić obsługę na najwyższym poziomie. Dobro klienta jest naszym priorytetem, dlatego nasze usługi realizujemy terminowo i przy zachowaniu najwyższych standardów. W trosce o zadowolenie klienta staramy się stale ulepszać naszą ofertę.

Od 2006 roku we wszystkich biurach British Council na całym świecie odbywają się badania jakości obsługi klienta Mystery Shopping, biorące pod uwagę obsługę telefoniczną oraz poprzez e-mail. W roku 2012/13 polskie biuro zajęło drugie miejsce w globalnym rankingu spośród 67 zbadanych krajów.

"Jestem pod wrażeniem konkretnej, wyczerpującej i życzliwej odpowiedzi na mój e-mail z pytaniem o egzamin organizowany przez British Council" - Sylwia Gładysz.

"Mailowa obsługa klienta w British Council jest na bardzo wysokim poziomie. Odpowiedź na moje zapytanie przesłane przez biuro obsługi klienta była najbardziej profesjonalna i wyczerpująca, jaką do tej pory otrzymałam" - Basia Salamon, Doradca Edukacyjny, JP Edukacja.

"Odpowiedź na moje zapytanie mailowe dotyczące oferty językowej British Council zawierała bardzo konkretne, przejrzyste i pomocne informacje" - Piotr Jonczyk.

Zobacz również

Linki zewnętrzne