Wtorek 09 Kwi 2019
  • British Council poszukuje wyjątkowych osób w wieku 18-35 lat, które na 10 dni wyjadą do Wielkiej Brytanii i staną się częścią międzynarodowej sieci tych, którzy chcą zmieniać światy poprzez tworzenie nowoczesnej, opartej na wiedzy polityki
  • Wybrani kandydaci jesienią 2019 roku dołączą do 50 osób z dwunastu krajów w ramach programu Future Leaders Connect
  • Program oferuje spotkania w Parlamencie Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, nawiązanie kontaktów ze światowymi liderami, pozyskanie zaawansowanej wiedzy od przedstawicieli brytyjskich instytucji i szansę dołączenia do wyjątkowej sieci wschodzących międzynarodowych liderek i liderów

Future Leaders Connect, projekt  realizowany przez British Council, oferuje ponad 50 wyjątkowym młodym liderkom i liderom z całego świata dziesięć dni nauki przywództwa w forrmie wyjątkowych warsztatów, mentoringu i spotkań w brytyjskim parlamencie.

Po raz pierwszy młodzi Polacy mogą ubiegać się o przyjęcie, a wybrane osoby wezmą udział w globalnym projekcie mającym na celu wyposażenie młodych ludzi w umiejętności przywódcze i wiedzę na temat nowoczesnego kształtowania polityki.

Uczestnicy poprzednich edycji mieli okazję przdstawić swoje pomysły polityczne na 10 Downing Street, wziąć udział w spotkaniach w BBC i brytyjskich Izbach Parlamentu oraz omówić globalne wyzwania z byłymi sekretarzami generalnymi ONZ.

Program obejmuje seminaria na temat kształtowania polityki i umiejętności przywódczych, aby pomóc młodym ludziom nauczyć się technik, które wpływają na rzeczywiste zmiany.

Dyrektor British Council w Polsce Colm McGivern powiedział: „Jest to niesamowita okazja dla młodych Polek i Polaków, aby dołączyć do międzynarodowej społeczności i reprezentowania jej w Polsce. Poznacie najzdolniejszych młodych ludzi z całego świata, liderów przyszłości takich jak Wy. Będziecie uczyć się od siebie nawzajem i nawiążecie trwałe kontakty. Dodatkowo będziecie czerpać inspirację od osób znanych na całym świecie, które spotkacie w Londynie w ramach szkolenia.”

Program British Council jest otwarty dla kandydatów z Kanady, Egiptu, Indii, Indonezji, Kenii, Meksyku, Maroka, Nigerii, Pakistanu, Polski, Tunezji, Wielkiej Brytanii i USA.

Kandydatki i kandydaci muszą wyjaśnić, jakie są ich wyjątkowe pomysły na nowoczesną politykę i dlaczego mają to, czego potrzeba, aby zostać globalnym liderem.

Zgłoszenia online należy przesyłać do poniedziałku 6 maja 2019 r. do godziny 23.59 czasu brutyjskiego (do 7 maja 00:59 czasu polskiego) za pośrednictwem www.britishcouncil.org/future-leaders-connect 

Koszty uczestnictwa, czyli przeloty, zakwaterowanie, wyżywienie oraz program szkoleniowy, pokrywa British Council.

W tym roku wszystkie zgłaszające się osoby, niezależnie od tego, czy zakwalifikują się do programu, będą mogły wziąć udział w bezpłatnej wersji kursu Future Leaders Connect online w specjalnie zaprojektowanym projekcie o nazwie British Council MOOC, który dostępny będzie już w czerwcu.

Sir Ciarán Devane, CEO British Council, powiedział: „Byłem zdumiony kalibrem, energią i postawami przyszłych liderek i liderów z różnych stron świata, których miałem okazję poznać. Osoby biorące udział w programie uczą się bardzo wiele od prowadzących, ale dodatkowo uczą się od siebie nawzajem i od ludzi z innych krajów. To fantastyczne wspólne doświadczenie, które zachęca przyszłych liderów do globalnego spojrzenia na wyzwania, przed którymi stoją ”.

Kontakt dla mediów:

Robert Pajączkowski
Head of Marketing and Communications 
T: +48 532 741 267
robert.pajaczkowski@britishcouncil.pl 

Katarzyna Szczepaniak
Partnerships and Projects Manager 
T: +48 (0) 604 280 404 
katarzyna.szczepaniak@britishcouncil.pl

O British Council

British Council jest instytucją reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej. Tworzymy przyjazne, zbudowane na wiedzy porozumienie pomiędzy Wielką Brytanią i innymi krajami. Naszym celem jest wnoszenie pozytywnego wkładu w życie mieszkańców Wielkiej Brytanii oraz krajów, z którymi współpracujemy. Dlatego zajmujemy się tworzeniem nowych możliwości, budowaniem relacji i zaufania. 

Jesteśmy obecni w ponad 100 krajach na całym świecie prowadzimy działania w obszarze kultury i sztuki, języka angielskiego, edukacji i społeczeństwa obywatelskiego. Co roku współpracujemy bezpośrednio z ponad 20 milionami osób, a poprzez nasze kanały online i programy radiowe i telewizyjne docieramy od ponad 500 milionów osób. British Council powstał w 1934 roku, jest organizacją dobroczynną Zjednoczonego Królestwa z Przywilejem Królewskim (Royal Charter) oraz instytucją publiczną. Większość naszych źródeł finansowych pochodzi z płatnych usług w zakresie języka angielskiego i egzaminów, kontraktów edukacyjnych i rozwojowych oraz współpracy partnerskiej z publicznymi i prywatnymi organizacjami. Osiemnaście procent obrotu stanowi grant rządu brytyjskiego. 

Polska placówka British Council prowadzi działalność edukacyjną poprzez nauczanie języka angielskiego w renomowanych centrach językowych i szkołach partnerskich w Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu, współpracę z ośrodkami egzaminacyjnymi oferującymi brytyjskie egzaminy językowe i zawodowe. Realizowane przez British Council projekty kulturalne, edukacyjne i społeczne mają na celu dzielenie się osiągnięciami Zjednoczonego Królestwa. Efektywne zarządzanie różnorodnością i promowanie równych szans są dla British Council działaniem priorytetowym.

Więcej informacji dostępnych jest na www.britishcouncil.pl.
Można nas śledzić na tych kanałach:
twitter.com/plBritish
facebook.com/BritishCouncilPolska
youtube.com/user/BritishCouncilPL