Czwartek 23 Paź 2014

British Council już po raz drugi objęło patronatem ogólnopolski konkurs lingwistyczny dla studentów filologii angielskiej i kierunków pokrewnych, zainteresowanych rozwijaniem swoich kompetencji translatorskich. Organizatorem konkursu jest firma Skrivanek.

Konkurs odbywa się w terminie od 15 października do 21 listopada br. Zadaniem uczestników jest przetłumaczenie wybranych tekstów wymagających znajomości języka angielskiego biznesowego na język polski.

Organizator zaprasza do udziału w każdą uczelnię, która chce zadbać o właściwy start kariery swoich studentów. Zgłoszenia od uczelni przyjmowane są do 31 października 2014. Studenci chcący wziąć udział powinni zgłosić się do dziekanatów swoich uczelni do 31 października 2014, jeśli studiują na uczelniach partnerskich. Jeśli studiują na innych uczelniach, mogą zgłosić chęć udziału do Organizatora poprzez adres adt@skrivanek.pl również do 31 października 2014. 

Dla laureatów konkursu przewidziano atrakcyjne nagrody: staż w Skrivanku, który jest liderem tłumaczeń w Europie, szkolenia z narzędzi CAT (Across), materiały dydaktyczne od Macmillan Education, profesjonalny kurs językowy Rosetta Stone Advantage i inne.

Do wygrania będą także nagrody dodatkowe ufundowane przez Patrona Honorowego Konkursu – British Council: vouchery na egzaminy językowe oraz warsztaty metodyczne dla uczelni, których studenci zwyciężą w konkursie. British Council jest instytucją reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej. Umożliwia nawiązywanie kontaktów oraz wymianę wiedzy, pomysłów i doświadczeń pomiędzy Wielką Brytanią a innymi krajami.

Konkurs organizowany jest we współpracy z uczelniami partnerskimi: Instytutem Komunikacji Specjalistycznej i Interkulturowej - Uniwersytet Warszawski, Instytutem Anglistyki - Uniwersytet Warszawski, Wyższą Szkołą Turystyki i Języków Obcych w Warszawie, Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej, Uniwersytetem Marii Curie Skłodowskiej, Wydział Filologiczny - Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytetem Mikołaja Kopernika, Państwową Wyższą Szkołą Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach, Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Elblągu oraz Wyższą Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Współpracy podjęły się także PSRP, AEGEE Warszawa oraz Jows.pl.

Do redaktora

Michał Żołądkowski

Juicy Relations

M: +48 660 750 341

T: +48 22 402 20 03

michal@juicyrelations.pl 

 

Małgorzata Kurpias 

British Council 

T: +48 22 695-59-35

M: +48 0660-737-246

malgorzata.kurpias@britishcouncil.pl

O British Council

British Council 

Organizacja założona w 1934 roku, reprezentująca Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w dziedzinie współpracy kulturalnej i edukacyjnej ze szczególnym uwzględnieniem nauki języka angielskiego. W Polsce działa od 1938. Promuje wybitne osiągnięcia brytyjskie w dziedzinie nauki, edukacji i sztuki oraz programów społecznych, umożliwiając nawiązywanie partnerskiej współpracy pomiędzy polskimi i brytyjskimi instytucjami. Prowadzi działalność na całym świecie, stawiając na najwyższą jakość nauczania oraz rozwój współpracy w zakresie edukacji pomiędzy Wielką Brytanią a innymi krajami. British Council jest jednym z centrów egzaminacyjnych brytyjskich egzaminów językowych i niejęzykowych (Cambridge English, IELTS, egzaminy różnych uczelni brytyjskich, egzaminy zawodowe).