Piątek 29 Sie 2014

We wtorek 30 września, w warszawskim Hotelu Mamaison Le Regina kolejna edycja międzynarodowych targów edukacyjnych QS World Grad School Tour! To doskonała okazja do spotkania i rozmowy z przedstawicielami zagranicznych uczelni oraz szansa na wygranie stypendium!

Studia za granicą to marzenie wielu młodych Polaków, ponieważ są cennym doświadczeniem zarówno pod kątem edukacyjnym, jak i prywatnym, umożliwiając nawiązanie nowych znajomości, poznania innych kultur i nauczenia się „prawdziwego” języka danego kraju.

Tysiące pytań

Decyzja o podjęciu studiów za granicą wciąż nie jest jednak prosta. W głowie pojawia się mnóstwo pytań: Jak dostać się na studia w innym kraju? Jakie są wymagania rekrutacyjne, kierunki, opłaty, możliwości prowadzenia badań naukowych? Jaki certyfikat potwierdzający znajomość angielskiego należy zdać, aby zostać przyjętym na uczelnię w Europie, Azji lub USA? Na te i inne pytania odpowiedzą goście warszawskiej edycji QS World Grad School Tour, wśród których będzie także British Council.

Targi odbędą się w Warszawie we wtorek 30 września w Hotelu Mamaison Le Regina (ul. Kościelna 12)  w godz. 15:30 – 20:00. 

Udział w Targach jest bezpłatny po wcześniej rejestracji internetowej.

Szansa na stypendium

Odwiedzający targi QS World Grad School Tour będą mieli okazję ubiegać się o stypendium warte łącznie 1,7 mln dolarów amerykańskich, ufundowane przez organizatora wydarzenia oraz uczelnie zagraniczne, m.in. IE, TUM Asia, EMLYON, Manchester i Warwick. Również British Council ma specjalną ofertę dla uczestników: rozlosowany zostanie jeden voucher na test IELTS, międzynarodowy test z języka angielskiego stworzony specjalnie dla osób planujących studia lub pracę za granicą, którego certyfikat uznawany jest przez blisko 9 tys. uczelni na całym świecie.

Do redaktora

QS Quacquarelli Symonds Limited

Pani Eleni Bolou, Marketing Manager

T: +44(0)2072847233

Email: Eleni@qs.com 

www.topuniversities.com

 

British Council

Małgorzata Kurpias

T: +48 22 695-59-35

M: +48 0660-737-246

Email: malgorzata.kurpias@britishcouncil.pl

O British Council

British Council jest instytucją reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej. Celem organizacji jest budowanie relacji i wzajemnego zaufania pomiędzy Wielką Brytanią i Irlandią Północną oraz innymi krajami.

Polska placówka British Council prowadzi działalność edukacyjną poprzez nauczanie rocznie ponad 5 tys. słuchaczy języka angielskiego w renomowanych centrach językowych w Warszawie i Krakowie, szkoły partnerskie w Poznaniu, Wrocławiu i Trójmieście, oraz współpracę z ogólnopolską siecią bibliotek partnerskich i ośrodkami egzaminacyjnymi oferującymi brytyjskie egzaminy językowe Cambridge English, test IELTS i egzaminy zawodowe. Realizowane przez British Council projekty kulturalne, edukacyjne i społeczne mają na celu dzielenie się osiągnięciami Zjednoczonego Królestwa.

Linki zewnętrzne