Czwartek 04 Paź 2018


11 października Miasto stołeczne Warszawa oraz British Council organizują 18. spotkanie branży kreatywnej z cyklu Creative Mikser. Przedstawiciele polskiego i brytyjskiego rynku muzycznego zastanowią się nad tym, jak mądrze i skutecznie wspierać lokalną branżę muzyczną w ramach długofalowej strategii rozwoju miasta. Dyskusja rozpocznie się o godz. 18.00 w Klubie Pogłos przy ul. Burakowskiej 12. Partnerami wydarzenia są Klub Pogłos oraz Warszawska Komisja Klubowa.

18. edycja Creative Miksera będzie poświęcona tematowi współpracy struktur miejskich z branżą muzyczną. Czy możliwa jest synergia w rozwoju miasta i działającej w jego ramach sceny muzycznej? Jak wypracować wspólne cele i zadowalające efekty? Przyjrzymy się wynikom najnowszego „Badania branży muzycznej w Warszawie” oraz wspólnie z praktykami w tej dziedzinie zastanowimy nad efektywnymi modelami współpracy, które z powodzeniem działają w Londynie i Warszawie. O wspólnych inicjatywach podejmowanych przez warszawskich promotorów muzycznych opowiedzą Michał Borkiewicz (Warszawska Komisja Klubowa) oraz Karol Czerniakiewicz (Klub Pogłos).

Gościem specjalnym spotkania będzie Alan Miller, prezes Night Time Industry Association (NTIA), brytyjskiej organizacji powołanej przez niezależnych promotorów muzycznych, reprezentującej branżę w kontaktach z politykami i lokalnymi władzami. NTIA jest obecnie częścią London Night Time Commission i we współpracy z burmistrzem Londynu, Sadiqiem Khanem, pomagała stworzyć London Music Board, czyli koalicję złożoną z niezależnych organizacji działających w branży muzycznej, edukacyjnej, turystycznej, jak również władz lokalnych. London Music Board jest przykładem pionierskiego modelu współpracy wielu operatorów, których celem jest wspieranie i ochrona oddolnych przedsięwzięć muzycznych, integracja sektora oraz promocja Londynu jako jednej z najbardziej liczących się na świecie scen muzycznych. Alan Miller opowie o swoich doświadczeniach związanych z budowaniem współpracy między strukturami miejskimi a stowarzyszeniami, promotorami i instytucjami działającymi w branży muzycznej.

Gospodarzami spotkania będą Ewa Ayton (Head Arts & Culture, British Council) oraz Tomasz Thun-Janowski (Dyrektor Biura Kultury, Miasto stołeczne Warszawa).

Creative Mikser #18 to kolejne z cyklu spotkań branży kreatywnej, organizowanych przez Miasto Stołeczne Warszawa i British Council od 2011 roku. Wydarzenie poświęcone współpracy władz lokalnych i rynku muzycznego powstało we współpracy z Klubem Pogłos oraz Warszawską Komisją Klubową.

Po dyskusji organizatorzy zapraszają na poczęstunek.

Spotkanie odbędzie się w języku polskim oraz angielskim; będzie zapewnione tłumaczenie na język polski.

Miejsce: Klub Pogłos, ul. Burakowska 12, Warszawa

Wstęp wolny

Organizatorzy: Miasto stołeczne Warszawa, British Council

Partnerzy: Klub Pogłos, Warszawska Komisja Klubowa

Patroni medialni: PURPOSE, PROGREFONIK, Glissando, Going, Undertone, CJG, Uwolnijmuzyke.pl

Więcej informacji:

 

Kontakt:

Weronika Ruszecka
Partnerships and Projects Manager
British Council 
Tel.: 604 280 401
weronika.ruszecka@britishcouncil.pl

***

Creative Mikser to cykliczne spotkania networkingowe sektora kreatywnego, organizowane wspólnie przez British Council i miasto stołeczne Warszawa; to prezentacje, dyskusje oraz możliwość nawiązania nowych kontaktów biznesowych i poznania ciekawych ludzi. Organizowane w miejscach związanych z przemysłem kreatywnym i odznaczających się swobodną formułą dyskusji, stanowią nowatorski element w integracji społeczności przedsiębiorców kreatywnych w Warszawie. 

Miasto stołeczne Warszawa to metropolia o znaczącym potencjale kreatywnym. W stolicy zlokalizowane są siedziby wszystkich ogólnokrajowych mediów, instytucje państwowe, instytucje naukowe i szkoły wyższe, a także instytucje kultury: teatry, muzea, zabytki. Te atuty sprawiają, że miasto stołeczne Warszawa prowadzi szereg działań związanych że wspieraniem tworzenia innowacji, przedsiębiorczości oraz przemysłów kreatywnych. Począwszy od budowy infrastruktury dla branż kreatywnych w postaci Centrum Kreatywności Targowa, prowadzenia projektów związanych z rozwijaniem kompetencji biznesowych czy organizacji wydarzeń wspierających sektor kreatywny. Więcej informacji dostępnych na: www.um.warszawa.pl, www.facebook.com/KreatywnaWarszawa 

O British Council

British Council jest instytucją reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej. Tworzymy przyjazne, zbudowane na wiedzy porozumienie pomiędzy Wielką Brytanią i innymi krajami. Naszym celem jest wnoszenie pozytywnego wkładu w życie mieszkańców Wielkiej Brytanii oraz krajów, z którymi współpracujemy. Dlatego zajmujemy się tworzeniem nowych możliwości, budowaniem relacji i zaufania. 

Polska placówka British Council prowadzi działalność edukacyjną poprzez nauczanie języka angielskiego w renomowanych centrach językowych i szkołach partnerskich w Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu, współpracę z ośrodkami egzaminacyjnymi oferującymi brytyjskie egzaminy językowe i zawodowe. Realizowane przez British Council projekty kulturalne, edukacyjne i społeczne mają na celu dzielenie się osiągnięciami Zjednoczonego Królestwa. Efektywne zarządzanie różnorodnością i promowanie równych szans są dla British Council działaniem priorytetowym.

British Council w Polsce działa od 1938r. W 2018 r. świętujemy 80. rocznicę relacji kulturalnych i współpracy między Wielką Brytanią a Polską poprzez realizację różnorodnego programu wydarzeń.

Więcej informacji dostępnych jest na www.britishcouncil.pl