Poniedziałek 12 Sty 2015

British Council zaprasza nauczycieli języka angielskiego do udziału w bezpłatnym webinarium pt. „Nauczanie osób z zespołem Aspergera”, które odbędzie się online, w środę 14 stycznia w godz. 16-17. Webinarium zostanie przeprowadzone w języku angielskim.

Webinarium poprowadzi nauczyciel British Council Peter Moran, ekspert w dziedzinie nauczania języka angielskiego i jeden z założycieli stowarzyszenia „Jestem ZA” zajmującego się problematyka dotyczącą dzieci i młodzieży z zespołem Aspergera w Krakowie i okolicach. W trakcie webinarium uczestnicy poznają odpowiedzi na następujące pytania:

  • Co to jest zespół Aspergera?
  • Jak nauczyciele mogą rozpoznać uczniów z zespołem Aspergera?
  • Jak nauczyciele mogą pomóc uczniom z zespołem Aspergera w klasie?
  • Jak nauczyciele mogą wspierać rodziców uczniów z zespołem Aspergera?

Uczestnictwo jest bezpłatne, wymagana jest uprzednia rejestracja. Webinarium odbędzie się w środę 14 stycznia 2015, w godzinach 16:00 – 17:00. Webinarium będzie przeprowadzone w języku angielskim.

Webinarium odbywa się w ramach działań wspierających nauczycieli uczniów ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi, w które British Council jest zaangażowane od kilku lat. M.in. w semestrze wiosennym 2014 część nauczycieli British Council ukończyła kurs w zakresie edukacji uczniów o specjalnych potrzebach (‘Special Education Needs’), również dostępny online. 

Efektywne zarządzanie różnorodnością i promowanie równych szans są dla British Council działaniem priorytetowym z uwagi na misję organizacji, którą jest budowanie zaufania pomiędzy Brytyjczykami a osobami z innych krajów, oraz charakter jej pracy, która wymaga nawiązywania relacji z ludźmi z różnych środowisk i kultur. 

Więcej informacji na temat działań British Council związanych z promocją równych szans i różnorodności w Polsce dostępnych jest na stronie https://www.britishcouncil.pl/o-nas/rowne-szanse-i-roznorodnosc

Do redaktora

Kontakt dla mediów:
Karolina Szlasa, Head of Communications
Tel.: 22 695-59-47, Kom.: 664-920-232
karolina.szlasa@britishcouncil.pl

O British Council

British Council jest instytucją reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej. Celem organizacji jest budowanie relacji i wzajemnego zaufania pomiędzy Wielką Brytanią i Irlandią Północną oraz innymi krajami.

Organizacja zatrudnia 7000 osób w ponad 100 krajach, w tym 2000 nauczycieli, i współpracuje z tysiącami profesjonalistów i ustawodawców, jak również z milionami młodych ludzi, nauczając języka angielskiego i realizując projekty edukacyjne, społeczne oraz w zakresie kultury i sztuki. W 2014 roku British Council obchodzi 80-lecie swojej działalności na świecie.

Polska placówka British Council prowadzi działalność edukacyjną poprzez nauczanie języka angielskiego w renomowanych centrach językowych w Warszawie i Krakowie, szkołach partnerskich w Poznaniu, Wrocławiu i Trójmieście, współpracę z ogólnopolską siecią bibliotek partnerskich oraz ośrodkami egzaminacyjnymi oferującymi brytyjskie egzaminy językowe i zawodowe. Realizowane przez British Council projekty kulturalne, edukacyjne i społeczne mają na celu dzielenie się osiągnięciami Zjednoczonego Królestwa. Efektywne zarządzanie różnorodnością i promowanie równych szans są dla British Council działaniem priorytetowym.

Więcej informacji dostępnych jest na www.britishcouncil.pl. British Council jest również obecny na twitter.com/plBritish i www.facebook.com/BritishCouncilPolska.