Piątek 14 Mar 2014

 

Wystawa The English Effect – zobacz, jak język angielski może zmienić twoje życie i wygraj semestralny kurs języka angielskiego w British Council

17 marca w Multikinie (Złote Tarasy, III piętro) odbędzie się wystawa na temat języka angielskiego The English Effect. Każdy uczestnik wystawy będzie mógł wziąć udział w konkursie i wygrać kurs języka angielskiego w British Council.

Wystawa The English Effect będzie prezentowana w Warszawie po raz pierwszy. Jej celem jest promowanie korzyści wynikających z nauki języka angielskiego oraz odkrywanie jego roli w dzisiejszym świecie. – Wystawa jest wyjątkową inicjatywą edukacyjną, ponieważ pomaga uświadomić – zwłaszcza młodym ludziom – jak ważna współcześnie jest znajomość tego języka i jego wpływu na odniesienie sukcesu w życiu – mówi Karolina Szlasa, Head of Communication w British Council. – Obecnie angielski jest językiem globalnym, a to oznacza, że wielu przypadkach jego znajomość znacznie ułatwia dostęp do informacji czy porozumiewanie się z ludźmi niemal na całym świecie – dodaje. 

Czego dowiesz się na wystawie The English Effect

Wystawa składa się z dwóch części, a każda z nich pokazuje, jak język angielski wpływa na ludzi i świat w różnych obszarach:

Zmiana życia – ta część pokazuje, że język angielski ma moc zmieniania ludzkiego życia. Nauka tego języka może być przepustką otwierającą drogę do lepszej edukacji i poszerzającą możliwości zawodowe. Uczestnicy wystawy będą mieli okazję dowiedzieć się, co język angielski oznacza dla różnych ludzi na całym świecie i w jaki sposób jego znajomość zmieniła ich życie.

Język globalny – w tej części odwiedzający wystawę będą mogli zapoznać się z wybranymi słowami, które język angielski zapożyczył z innych języków. Dowiedzą się także, co nam to mówi o kulturowych i historycznych związkach Zjednoczonego Królestwa z innymi narodami.

Wielki konkurs! Wygraj kurs języka angielskiego w British Council

Wystawie towarzyszy konkurs, w którym nagrodą główną jest kurs języka angielskiego w British Council. By wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego język angielski jest tak ważny w dzisiejszym świecie? Dlaczego jest ważny dla ciebie?”, a następnie wrzucić swoją odpowiedź do urny, która znajduje się w miejscu wystawy. Podpowiedź znajdziesz na wystawie The English Effect. Pozwól sobie na pomysłowość, ponieważ główną nagrodę otrzyma autor najbardziej kreatywnej odpowiedzi. 

Bezpłatne zajęcia dla najmłodszych

Oprócz tego, podczas wystawy będą prowadzone zajęcia aktywizujące dla dzieci, w trakcie których najmłodsi będą mogli m.in. rozwiązywać łamigłówki dotyczące języka angielskiego czy wpisywać swoje ulubione słowa po angielsku na specjalnie przygotowanej ścianie, tworząc graffiti „The English Effect”. Dodatkowo nauczyciele języka angielskiego otrzymają zestawy edukacyjne, które będą mogli wykorzystać podczas lekcji w szkole. – Serdecznie zapraszamy nauczycieli języka angielskiego wraz klasami, a także rodziców z dziećmi na wystawę The English Effect. Będzie to wyjątkowa okazja, by odkryć przed najmłodszymi znaczenie, jakie język angielski ma dla ich przyszłości – mówi Karolina Szlasa. 

Animatorzy będą czekali na dzieci podczas dwóch weekendów: 22 – 23 oraz 29 – 30 marca w godzinach od 11 do 18.

Do redaktora

Kontakt dla mediów:

Magdalena Adamus

e-mail: m.adamus@eskadra.pl

tel.: 664 469 270

O British Council

British Council jest instytucją reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej. Celem organizacji jest budowanie relacji i wzajemnego zaufania pomiędzy Wielką Brytanią i Irlandią Północną oraz innymi krajami.

Organizacja zatrudnia 7000 osób w ponad 100 krajach, w tym 2000 nauczycieli, i współpracuje z tysiącami profesjonalistów i ustawodawców, jak również z milionami młodych ludzi, nauczając języka angielskiego i realizując projekty edukacyjne, społeczne oraz w zakresie kultury i sztuki.

British Council jest organizacją Zjednoczonego Królestwa z Przywilejem Królewskim (Royal Charter). Zasadniczy grant, finansowany publicznie, pokrywa niespełna 25 procent obrotu, który w ubiegłym roku wniósł 781 milionów funtów. Reszta źródeł finansowych pochodzi z płatnych usług świadczonych dla klientów na całym świecie, z kontraktów edukacyjnych i rozwojowych oraz współpracy partnerskiej z publicznymi i prywatnymi organizacjami. Całość działalności wspiera cele charytatywne organizacji oraz promuje dobrobyt i bezpieczeństwo Zjednoczonego Królestwa i całego świata. W 2014 r. organizacja obchodzi 80-lecie swojej działalności.

Polska placówka British Council prowadzi działalność edukacyjną poprzez nauczanie języka angielskiego w renomowanych centrach językowych w Warszawie i Krakowie, współpracę z ogólnopolską siecią bibliotek partnerskich oraz ośrodkami egzaminacyjnymi oferującymi brytyjskie egzaminy językowe i zawodowe. Realizowane przez British Council projekty kulturalne, edukacyjne i społeczne mają na celu dzielenie się osiągnięciami Zjednoczonego Królestwa. 

Więcej informacji dostępnych jest na www.britishcouncil.pl. British Council jest również obecny na twitter.com/plBritish, www.facebook.com/BritishCouncilPolska oraz blog.britishcouncil.org/polandqualityteaching.