Witamy w British Council Polska. Jako światowy lider w nauczaniu języka angielskiego cieszymy się, że zdecydowali się Państwo wybrać jeden z naszych kursów. Poniżej znajduje się kilka przydatnych informacji na temat wybranych przez Państwa zajęć. W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o skontaktowanie się z naszym Biurem Obsługi Klienta.

Nasi nauczyciele

Nauczyciele są jednym z najważniejszych czynników gwarantujących sukces naszych uczniów. Właśnie dlatego dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić Państwu najlepiej wykwalifikowanych i najbardziej doświadczonych specjalistów w dziedzinie nauczania języka angielskiego. Przeprowadzamy bardzo staranny proces rekrutacji, a także w pełni wspieramy naszych nauczycieli poprzez programy szkoleniowe i rozwojowe. Dzięki temu mamy pewność, że zajęcia przeprowadzane przez naszą kadrę są wciągające, przyjemne i przynoszą efekty. Wszyscy nasi nauczyciele to eksperci posiadający uznawane na całym świecie kwalifikacje.

Ocena postępów w nauce

W trakcie kursu Państwa nauczyciel będzie regularnie oceniał Państwa postępy w mówieniu, słuchaniu, czytaniu i pisaniu. W każdym semestrze, podczas indywidualnych konsultacji, Państwa nauczyciel omówi z Państwem postępy w nauce i upewni się, że są Państwo na dobrej drodze do podniesienia swojej znajomości języka. Pod koniec kursu, na podstawie wyników w nauce i dokonanych przez Państwa postępów, nauczyciel przygotuje rekomendację na kolejny poziom.

Zarówno nasze kursy dla dorosłych, jak i system oceniania, są zgodne z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego (CEFR) i zawierają:

  • ćwiczenia mówione oparte na scenariuszu, aby budować pewność siebie
  • nowoczesne techniki nauczania, aby wyposażyć uczniów w umiejętności XXI wieku, zarówno do użytku społecznego, jak i zawodowego
  • konstruktywne i rzetelne informacje zwrotne, które pomogą Państwu śledzić swoje postępy w nauce
  • możliwości rozwoju i zrozumienia międzykulturowego
  • szeroki wybór materiałów dodatkowych

Więcej informacji na temat CEFR można znaleźć na stronie: https://www.britishcouncil.pl/angielski/poziomy-dorosli

Po ukończeniu pełnego poziomu ESOKJ mogą Państwo otrzymać certyfikat British Council.

Pomóż sobie w uczeniu się

Trzy godziny zajęć tygodniowo daje sporo okazji do ćwiczeń, ale uczeń musi być zmotywowany do nauki i używania języka także poza klasą. Dlatego będą Państwo otrzymywać zadania domowe, a także mieć możliwość brania udziału w bezpłatnych klubach i warsztatach organizowanych przez British Council. Dodatkowo gorąco zachęcamy naszych kursantów do korzystania z rozmaitych zasobów internetowych. Polecamy również odwiedzenie naszej strony internetowej (dostępnej również jako aplikacja na smartfona): learnenglish.britishcouncil.org.

Często Zadawane Pytania

Co powinienem zabrać na zajęcia?

Podczas drugiej lekcji każdy uczeń otrzyma podręcznik, ćwiczenia i zeszyt na notatki. Wraz z przyborami do pisania należy przynosić je na każde zajęcia.

Co się stanie, jeśli opuszczę zajęcia?

Aby robić postępy w nauce i pomyślnie ukończyć kurs, muszą Państwo uczestniczyć w co najmniej 80% zajęć. Jeśli zmuszeni będą Państwo opuścić zajęcia, prosimy o poinformowanie nauczyciela tak szybko jak to możliwe, a on/ona udzielą Państwu informacji o materiałach z lekcji.

Liczebność grup

Zazwyczaj w grupie jest maksymalnie od 10 do 13 osób. Zapewnia to dużą różnorodność interakcji między uczniami, a jednocześnie nauczyciel jest w stanie monitorować i zapewnić indywidualne podejście każdemu z nich.

Zastanawiam się nad przystąpieniem do egzaminu. Czy ten kurs mi pomoże?

Poprawienie znajomości języka angielskiego na kursie ogólnym z pewnością pomoże na egzaminie. Jednakże oferujemy również kursy przygotowujące do egzaminów, które pozwalają wyćwiczyć rozmaite umiejętności wymagane na teście. Państwa nauczyciel będzie mógł udzielić Państwu dokładniejszych wskazówek, w oparciu o Państwa indywidualne potrzeby.

Do kogo mam się zwrócić, jeśli mam problem?

W pierwszej kolejności, niezależnie od problemu, należy porozmawiać ze swoim nauczycielem. Wszyscy oni mają doświadczenie w kontaktach z uczniami i zazwyczaj sami rozwiązują większość problemów. Jeśli nauczyciel nie może Państwu pomóc, należy porozmawiać z członkiem Biura Obsługi Klienta, który następnie pomoże Państwu skierować pytanie do właściwej osoby.

 

Komu mogę przekazać swoją opinię?

Jesteśmy zawsze wdzięczni za wszelkie opinie od Państwa. Mogą je Państwo przekazać za pośrednictwem swojego nauczyciela, w Biurze Obsługi Klienta, bądź poprzez adres e-mail: info@britishcouncil.pl.