Witamy w British Council Polska. Jako światowy lider w nauczaniu języka angielskiego cieszymy się, że zdecydowali się Państwo wybrać jeden z naszych kursów dla swojego dziecka. Poniżej znajduje się kilka przydatnych informacji na temat wybranych zajęć. W razie dodatkowych pytań, zachęcamy Państwa do kontaktu z naszym Zespołem Obsługi Klienta.

Nasi nauczyciele

Nauczyciele są jednym z najważniejszych czynników gwarantujących sukces naszych uczniów. Właśnie dlatego dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić Państwu najlepiej wykwalifikowanych i najbardziej doświadczonych specjalistów w dziedzinie nauczania języka angielskiego. Przeprowadzamy bardzo staranny proces rekrutacji, a także w pełni wspieramy naszych nauczycieli poprzez programy szkoleniowe i rozwojowe. Dzięki temu mamy pewność, że zajęcia, w których uczestniczy Państwa dziecko, są wciągające, przyjemne i przynoszą efekty. Wszyscy nasi nauczyciele to eksperci, posiadający uznawane na całym świecie kwalifikacje. Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej na temat nauczyciela Waszego dziecka, należy poprosić, aby pokazało ono profil, który otrzymało od swojego nauczyciela na początku kursu, a który zawiera adres e-mail prowadzącego.

Ocena postępów ucznia

W trakcie kursu nauczyciel Państwa dziecka będzie regularnie oceniał jego postępy w mówieniu, słuchaniu, czytaniu i pisaniu, aby upewnić się, że jest ono na dobrej drodze do podniesienia swojej znajomości języka angielskiego.

Zarówno nasze kursy dla młodzieży, jak i system oceniania, są zgodne z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego (CEFR) i zawierają:

  • pracę grupową opartą na projektach, w tym prezentacje i debaty
  • nowoczesne techniki nauczania, aby wyposażyć uczniów w umiejętności XXI wieku przydatne w przyszłości
  • materiały British Council opracowane przez ekspertów w dziedzinie nauczania młodzieży, odzwierciedlające zainteresowania i ambicje nastolatków
  • możliwości rozwoju i zrozumienia międzykulturowego
  • możliwości rozwoju kluczowych umiejętności uczenia się, aby pomóc uczniom w organizacji własnej pracy oraz monitorowaniu ich nauki i postępów

Więcej informacji na temat CEFR można znaleźć na stronie: https://www.britishcouncil.pl/angielski/poziomy-dorosli

Po ukończeniu pełnego poziomu ESOKJ Państwa dziecko otrzyma certyfikat British Council.

Dodatkowe możliwości uczenia się

Trzy godziny zajęć tygodniowo daje dziecku wiele okazji do ćwiczeń. Mimo to uczniowie muszą być zmotywowani do nauki i używania języka również poza klasą. Dlatego Państwa dziecko będzie otrzymywać zadania domowe, a także może mu zostać polecone wiele różnych zasobów internetowych, do korzystania z których gorąco zachęcamy. Polecamy też odwiedzenie naszej strony internetowej (dostępnej również jako aplikacja na smartfona): learnenglishkids.britishcouncil.org.

Często Zadawane Pytania

Co moje dziecko powinno zabrać na zajęcia?

Podczas drugiej lekcji Państwa dziecka nauczyciel wręczy mu zeszyt. Prosimy o dopilnowanie, aby oprócz  niego dziecko przynosiło na każde zajęcia  podręcznik oraz przybory do pisania.

Co się stanie, jeśli moje dziecko opuści lekcję?

W British Council bardzo poważnie traktujemy Ochronę Praw Dziecka. Prosimy uczniów o potwierdzenie nieobecności przez telefon lub e-mail. Prosimy również uczniów, aby potwierdzili, że mogą opuścić zajęcia wcześniej, przekazując zwolnienie od rodzica. Jeśli nieobecności pozostaną nieusprawiedliwione, skontaktujemy się z Państwem.

Liczebność grup

Zazwyczaj w grupie jest maksymalnie od 10 do 13 osób. Zapewnia to dużą różnorodność interakcji między uczniami, a jednocześnie nauczyciel jest w stanie monitorować i zapewnić indywidualne podejście każdemu z dzieci.

Rozważam zapisanie dziecka na egzamin. Czy ten kurs mu pomoże?

Poprawienie znajomości języka angielskiego na kursie ogólnym z pewnością pomoże na egzaminie. Jednakże oferujemy również kursy przygotowujące do egzaminów, które umożliwiają dziecku ćwiczenie rozmaitych umiejętności wymaganych na teście. Nauczyciel Państwa dziecka będzie mógł udzielić Państwu dokładniejszych wskazówek, w oparciu o indywidualne potrzeby ucznia.

Do kogo mam się zwrócić, jeśli mam problem?

W pierwszej kolejności, niezależnie od problemu, należy porozmawiać z nauczycielem. Wszyscy oni mają doświadczenie w kontaktach z uczniami i zazwyczaj sami rozwiązują większość problemów. Jeśli nauczyciel nie może Państwu pomóc, należy porozmawiać z członkiem Biura Obsługi Klienta, który następnie pomoże Państwu skierować pytanie do właściwej osoby.

Komu mogę przekazać swoją opinię?

Jesteśmy wdzięczni za wszelkie uwagi i opinie od Państwa. Mogą je Państwo przekazać za pośrednictwem swojego nauczyciela, w Biurze Obsługi Klienta, bądź poprzez adres e-mail: info@britishcouncil.pl.