By David Loeffen

30 Maj 2024 - 12:59

Międzynarodowe letnie kursy intensywne British Council zapewniają ekscytujące, wyjątkowe i interesujące doświadczenie dla wszystkich uczniów. Kursy te dają uczestnikom możliwość poznania i porozmawiania z innymi osobami uczącymi się angielskiego z różnych krajów. Dzięki temu uczniowie poznają różne akcenty, co pomaga rozwijać ich umiejętności słuchania. Powszechne słowo lub wyrażenie może mieć bardzo różne znaczenie w różnych kulturach. Daje to każdemu uczniowi możliwość poszerzenia swojego doświadczenia w zakresie różnorodności i zrozumienia kulturowego w miłej i przyjemnej atmosferze.

Summer Online International to krótki program immersyjny. Uczniowie uczęszczają na zajęcia codziennie przez okres dwóch tygodni. Harmonogram pomaga utrwalić wiedzę i nabyte umiejętności poprzez ich natychmiastowe wykorzystanie, co z kolei poprawia również ich utrwalenie.  Stosowane w połączeniu z innymi metodami nauki, intensywne lekcje połączone z regularnymi lekcjami w ciągu roku akademickiego (w końcu każde podejście ma swoje zalety), zapewniają bardziej efektywne doświadczenie edukacyjne.

Niektórzy z moich stałych uczniów powiedzieli mi, że nawiązali bardzo silne przyjaźnie z ludźmi z innych krajów podczas letnich kursów, a niektórzy z nich dalej rozmawiają ze sobą nawet po dwóch latach.

Ogólnie rzecz biorąc, międzynarodowe letnie kursy intensywne (Summer Online International) zapewniają naszym uczniom możliwości, które nie są dostępne w inny sposób. Możliwość kontaktu z innymi kulturami, poznawanie różnorodności i poszerzanie akceptacji wobec siebie nawzajem, wzmacnianie umiejętności słuchania poprzez różne akcenty i poszerzanie wiedzy o innych krajach to tylko niektóre z korzyści płynących z programu międzynarodowych letnich kursów intensywnych, które wykraczają daleko poza salę lekcyjną.