By British Council Polska

14 Lis 2018 - 13:10

Czytanie po angielsku pozwoli Ci zbudować głębszą więź z językiem i nauczyć się nowego słownictwa i użytecznych zwrotów. W tym wpisie Andreea Pasere, nauczycielka z British Council, przygląda się pięciu szybkim materiałom, które poprawiają czytanie po angielsku. 

1.Upewnij się, że czytasz książki po angielsku na odpowiednim poziomie trudności

Jeżeli zaczniesz czytanie po angielsku od czegoś, co jest za trudne, możesz nie dać rady! Dlatego ważne jest, by wcześniej sprawdzić swój poziom czytania po angielsku. Mamy dwa testy online, które mogą pomóc Ci poznać odpowiedni poziom angielskiego:

Jeżeli jesteś już zapisany na kurs angielskiego, możesz poprosić swojego nauczyciela, by pomógł Ci wybrać odpowiedni poziom angielskiego do czytania. 

2. Angielski do celów zawodowych

Jeżeli Twoja praca wymaga, byś codziennie mówił po angielsku lub wymaga bardziej specjalistycznego słownictwa, regularne czytanie po angielsku poszerzy Twoje słownictwo, podbuduje pewność siebie i zrobi dobre wrażenie na Twoich kolegach i partnerach biznesowych. Wiele artykułów po angielsku znajduje się w magazynie British Council Voices. Nieważne, czy zastanawiasz się nad przeprowadzką do miasta, by rozpocząć karierę, czy szukasz pracy w chińskim przemyśle animacyjnym. Sprawdź stronę internetową Voices, by znaleźć więcej inspiracji!

W dodatku nasza strona LearnEnglish ma cały dział artykułów poświęconych wyłącznie nauce biznesowego angielskiego.

3. Zaplanuj swoje kolejne wakacje…po angielsku

Jeżeli panujesz wakacje, możesz znaleźć bardzo dużo artykułów po angielsku o tym, gdzie jechać, co zobaczyć i co zjeść i wypić! Oto świetny artykuł BBC o tym, jak uniknąć wakacyjnej katastrofy podczas podróży z małymi dziećmi: 

http://www.bbc.com/news/uk-36921749

Jeżeli wybierasz się do Wielkiej Brytanii, na stronie visitbritain.com znajdziesz miejsca, które warto odwiedzić. Osobiście jestem wielką miłośniczką kolei i każdego lata korzystam z okazji, by zrobić chociaż małą rundę pociągiem po Szkocji. Oto artykuł poświęcony w całości planowaniu podróży pociągiem przez szkockie góry!

https://www.visitbritain.com/gb/en/campaigns/tour-scotland-train-scottis...

Nie masz czasu na długie wakacje? Dzieciaki muszą iść do szkoły w poniedziałek? Guardian stworzył fantastyczną, przyjazną dla budżetu listę rzeczy, które można zrobić podczas wypadu z dziećmi do Londynu. Odkryjesz wiele ciekawych atrakcji dla dzieci podczas krótkiej wycieczki do jednego z najruchliwszych miast Europy!

https://www.theguardian.com/travel/2017/jan/31/london-city-breaks-with-k...

4. Nie jesteś sam! Fora o języku angielskim 

Fora poświęcone językowi angielskiemu mogą być świetnym źródłem materiałów, używanym przez uczniów na całym świecie, by omawiać różne aspekty języka angielskiego. Wordreference.com jest jednym z takich źródeł i zrzesza ogromną grupę uczących się angielskiego i entuzjastów języka: 

https://forum.wordreference.com/forums/english-only.6/

Jeżeli istnieje konkretne wyrażenie, którego chcesz się nauczyć poprawnie, wyszukaj „Wordreference” i słów z tego wyrażenia. Nie tylko zobaczysz odpowiednie wyrażenie, ale również innych ludzi, którzy wcześniej chcieli dowiedzieć się tego samego.

5. Stań się ludzką encyklopedią: Wikipedia dla uczących się angielskiego:

Dla osób, które lubią uczyć się czegoś nowego każdego dnia (ja lubię!), Wikipedia ma specjalną wersję dla osób, które uczą się angielskiego. Uproszczona wersja Wikipedii zawiera ponad 100.000 artykułów, jak również zespół wolontariuszy, którzy nieustannie aktualizują i poprawiają zawartość: 

https://simple.wikipedia.org/wiki/Main_Page 

Mam nadzieję, że powyższe wskazówki okażą się przydatne – jeżeli macie jakieś własne sugestie, dajcie nam znać na naszej stronie na Facebooku!