Guitar Guinness
Guitar Guinness
Date
Czwartek 01 Maj 2014 - 00:00 do Piątek 16 Maj 2014 - 00:00
Miejsce
Tajne Komplety, Wrocław

British Council jest partnerem 12. edycji wydarzenia Gitarowy Rekord Guinnessa w ramach Thanks Jimi Festival.

Zanim na wrocławskim rynku 1 maja (czwartek) po raz 12. zaczną rozbrzmiewać tysiące gitar, bijąc ponownie Rekord Guinnessa, miłośnicy muzyki będą mieli okazję wziąć udział w bezpłatnych warsztatach British Council, które odbędą się w Tajnych Kompletach, ul. Przejście Garncarskie 2.

Celem warsztatów jest nie tylko wspólna nauka języka angielskiego, ale także wymiana doświadczeń w zakresie muzycznej pasji łączącej pokolenia.

Zajęcia trwać będą 45 minut i odbędą się dwukrotnie: o 12.00 (dla dzieci do 12. roku życia wraz z rodzicami) oraz 13.30 (dla osób w wieku 13-18 lat). Poprowadzi je Ricky Krzyżewski – nauczyciel British Council z wieloletnim doświadczeniem, prywatnie – miłośnik muzyki i uczestnik programów telewizyjnych (Mam Talent, Ugotowani). 

Dla pierwszych 20 osób, której przyjdą na warsztat, przygotowano atrakcyjne gadżety. Podczas zajęć będzie można wygrać także darmowe bilety na wieczorny koncert gwiazd na Wyspie Słodowej.

Warsztaty rozpoczną się od dyskusji na temat skojarzeń z muzyką rockową i sposobów jej opisywania po angielsku. Uczestnicy dowiedzą się na przykład, co oznacza ‘riff’, ‘gig’, czy ‘fret’. Lektor wytłumaczy również, w jaki sposób muzyka zmienia zasady gramatyki i wymowy. Zwroty takie jak ‘gonna’, ‘wanna’, ‘shoulda’ przestaną brzmieć zagadkowo, a świeżo nabytą wiedzę uczestnicy będą mogli utrwalić przez rockowe karaoke. 

Konkurs ENGLISH ROCKS

Kochasz muzykę? Uczysz się grać na instrumencie, a może dopiero poszukujesz pomysłu na rozwój swojej pasji? Weź udział w konkursie „English Rocks!” organizowanym przez British Council. Możesz przez chwilę poczuć się wschodzącą gwiazdą rocka, odpowiadając po angielsku na pytanie „how does English help you with your rock music adventure?”. Swoją muzyczną pasję możesz także zilustrować – mile widziane zdjęcia.

Decydującym kryterium dla jury będzie poprawność językowa oraz kreatywność udzielonej odpowiedzi. Trzy najlepsze prace zostaną nagrodzone legendarną angielską książką dla miłośników gitary, czyli „The Guitar Player Book: 40 Years of Interviews, Gear, and Lessons from the World's Most Celebrated Guitar Magazine”

Odpowiedzi wraz z wypełnionymi formularzami zgłoszeniowymi należy wysyłać na adres: wroclaw@britishcouncil.pl