Our Shared European Future

W styczniu 2017 roku, British Council wraz z partnerami zainicjowali cykl spotkań kulturalno-edukacyjnych EU-UK Culture and Education Series. Seria spotkań zebrała ponad 500 liderów z sektorów nauki, kultury i badań pochodzących z 32 krajów europejskich. Poprzez spotkania na żywo (w Berlinie, Madrycie i Londynie) oraz seminaria internetowe, przedstawiciele podjęli problem Brexitu i jego wpływu na funkcjonowanie pojedynczych sektorów.

Podczas wspomnianych sesji instytucje, w tym muzea, teatry, organizacje studenckie, uniwersytety, szkoły, centra nauki języka i ewaluacji jego poziomu oraz stowarzyszenia akademickie potwierdziły znaczenie współpracy i wyróżniły wspólne zalecenia mające wzmocnić ogólnoeuropejską współpracę po Brexicie. Ten komunikat został opublikowany online i uzyskuje poparcie. 

Poniższe zalecenia (dok. Our Shared European Future) zostały wypracowane w wyniku rozległych konsultacji w całym regionie i zostały formalnie poparte przez ponad 400 organizacji i przedstawicieli sektorów kulturalnych, edukacyjnych i naukowych. Rekomendacje zostały udostępnione zespołom negocjującym wyjście Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej.