CoMuseums
Date
Środa 06 Gru 2023 do Piątek 08 Gru 2023
Miejsce
Muzeum Benaki w Atenach, Sala Koncertowa Saloniki oraz online

Tegoroczna konferencja CoMuseum - skupiająca się na sprawiedliwości i reprezentacji - odbędzie się w dniach 6-8 grudnia 2023 r. w formacie hybrydowym. Omówimy stopień, w jakim zasady DEIA (Diversity, Equity, Inclusion, Accessibility) są brane pod uwagę lub stosowane wewnętrznie w organizacjach kulturalnych zarówno w zakresie zatrudnienia, jak i zarządzania i programowania, a także jak ten proces lub jego brak wpływa na działania kulturalne na całym świecie.

Jak zawsze, w konferencji wezmą udział najlepsi międzynarodowi eksperci i ekspertki z muzeów i instytucji kulturalnych z Grecji, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i nie tylko, którzy podzielą się spostrzeżeniami i pomysłami na temat teraźniejszości i przyszłości muzeów. Polskę reprezentować będzie Natalia Sielewicz, kuratorka, dyrektorka programowa Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Międzynarodowa konferencja CoMuseum jest głównym działaniem programu British Council Museums Revisited na rzecz budowania potencjału sektora muzealnego w Europie.

Wydarzenie odbywa się w jezyku angielskim.

 

Więcej informacji

 

Harmonogram

6-7.12.2023, Muzeum Benaki w Atenach,

8.12.2023, Sala Koncertowa Saloniki.

 

Udział w konferencji CoMuseum jest bezpłatny po rejestracji online 

Zarejestruj się teraz