Date
Środa 08 Lis 2017 do Niedziela 12 Lis 2017
Miejsce
Kinoteka / Jack’s Cinema, Warszawa

CINEMAFORUM od wielu lat prezentuje najlepsze filmy krótkometrażowe z całego świata – prosto z festiwali w Cannes, Berlinie czy Toronto, jak również zaprasza publiczność do udziału w warsztatach, spotkaniach i debatach filmowych.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji są KRÓTKIE SNY. Wybrane przez selekcjonerów CINEMAFORUM krótkometrażowe filmy przypominają sny, bo tworzą sugestywne, wciągające i zapadające w pamięć światy zamknięte w krótkiej formie niczym w łupinie orzecha.

W tegorocznym Międzynarodowym Konkursie Głównym festiwalu CINEMAFORUM zaprezentujemy 28 filmów z 20 krajów, z czego zdecydowana większość będzie pokazywana w Polsce premierowo. Znajdziemy pośród nich najlepsze filmy krótkometrażowe z całego świata, tytuły prezentowane i nagradzane na wiodących zagranicznych imprezach (m. in. Cannes, Berlin, Wenecja, Toronto, Sundance, Annecy, Clermont-Ferrand, Oberhausen).

CINEMAFORUM 2017 to także bogaty program edukacyjny. Warsztaty i masterclassy, z których festiwal był znany do tej pory, uzupełni program edukacji profesjonalnej INTERFILMLAB. Jest on poświęcony zagadnieniom rynku filmowego, produkcji, dystrybucji i promocji filmów.

British Council, w ramach cyklu Creativity Talks, jest partnerem następujących wydarzeń:

1) Wykład Mii Bays: „Finansowanie filmów mikrobudżetowych oraz specyfika ich produkcji” 

Mia Bays jest producentką, której filmy nagrodzono m. in. Oscarem oraz dwukrotnie nominowano do BAFT-y. Posiada ponad 25 lat doświadczenia w branży filmowej i pracowała przy ponad 50 zrealizowanych projektach filmowych, a swoją karierę zaczynała w sektorze dystrybucji. W latach 2007-2014 pracowała jako producent kreatywny przy powstawaniu 8 filmów mikrobudżetowych w ramach cenionego programu Film London BBC Microwave Scheme.

Wykład otwarty odbędzie się 9.11.2017 o godz. 19:00 w Kinotece (Pałac Kultury i Nauki). 

2) Warsztaty z Mią Bays 

Warsztaty odbędą się 10.11.2017, w godz. 09:45- 12:15  w Warszawskiej Szkole Filmowej. Obowiązują zapisy. Szczegóły na stronie www.cinemaforum.pl