Date
Środa 15 Maj 2019 do Niedziela 15 Wrz 2019
Miejsce
Centrum Sztuki WRO

Biennale w 30-lecie istnienia największego w Polsce przeglądu międzynarodowej sztuki współczesnej związanej z rozwojem narzędzi komunikacji, zapoczątkowanego Festiwalem Wizualnych Realizacji Okołomuzycznych w 1989 r., proponuje podejście krytyczne wobec procesów zachodzących w kulturze, komunikacji I społeczeństwie umieszczając CZYNNIK LUDZKI/HUMAN ASPECT w perspektywie po-technologicznej.

Edycja jubileuszowa to okazja do krytycznego przeglądu ostatniego 30-lecia. Zarówno sztuka, jak I technologie medialne zmieniały się w tym czasie wręcz niewyobrażalnie. WRO zawsze reagowało na pojawiające się zmiany, prezentując polskiej publiczności nie tylko nowatorskie strategie czy dokonania twórców, ale też często po prostu niedostępną powszechnie, zaawansowaną technologię I urządzenia.

Ukazanie i upowszechnienie w różnych formach nowych elementów tego procesu, wraz z mocno akcentowanym ujęciem krytycznym, stanowi jedno z głównych I najbardziej wymagających wyzwań programowych, kuratorskich i promocyjnych przygotowywanej edycji.

Biennale prezentuje zarówno prace wybrane z ponad 1700 zgłoszeń, które nadeszły do WRO z całego świata, jak I zaproszone projekty specjalne, razem ponad 100 dzieł, wspólnie opowiadając o złożoności współczesnych relacji człowieka I technologii, obrazujące zwrot w stronę człowieka jako inicjatora, odbiorcy, niekiedy ofiary tych przemian.

 

Artyści działający w UK obecni na Biennale i tytuły ich prac to:

  • Anna Dumitriu & Alex May - "ArchaeaBot: A Post Singularity and Post Climate Change Life-form"
  • Guli Silberstein - "Field of Infinity"
  • Demelza Kooij – “Wolves From Above”

British Council jest partnerem WRO Art Biennale.