Date
Środa 12 Maj 2021 do Piątek 31 Gru 2021

REVERSO – odwrócenie i zamiana. Wyjście z galerii i wejście do pracowni a także plener i miejska przestrzeń jako scena sztuki. Uruchomienie różnorodnych ścieżek kontaktu pomiędzy widzami i uczestnikami obejmuje program wielomiesięcznych prezentacji, odbywających się tak w realnych przestrzeniach ekspozycyjnych Wrocławiu, jak w galeriach i salach wystawienniczych innych miejsc (program REVERSO REDUX).

Zewnętrzne i wewnętrzne akcje i działania artystyczne, kompleksowe udostępnianie sztuki współczesnej i jej popularyzacja na różnorodnych platformach łączących realność i cyfrowość. Poszukiwania w sztuce jakościowej drogi i re-definicji rozwoju w kontrze do idei budowania znaczenia po-przez nieustanny wzrost. Wystawy, pokazy, łączenia. Międzynarodowy głos artystów i jego percepcja jako tworzywo wielomiesięcznego ciągu wydarzeń adaptujących się do nowych, nieoczywistych, złożonych warunków prezentacji sztuki współczesnej. Aktywizm, krytyczna refleksja i wyobraźnia w praktyce artystycznej i komunikacji. Analiza zużycia, kumulatywność, materiały wtórne, rzeczy i stany odzyskane jako forma sztuki.

Wystawy i pokazy mają połączyć sferę komunikatu artystycznego w przestrzeni fizycznej z prezentacją zdalną, poprzez sieć.

Nowe pytania – jak przekroczyć ograniczenia cyfryzacji kultury, wydobywając z niej to, co najwartościowsze, nie czyniąc jednocześnie z widza konsumenta sieciowego kontentu. Jak utrzymać uwagę widza, pozbawionego wspólnotowości przeżywania i przesyconego sieciowymi bodźcami.

Poszukiwaniem odpowiedzi jest program Biennale WRO.

 Brytyjscy artyści i artystki:

Kat Austen, Stranger to the Trees (w ramach wystawy “Abalietas”, otwarcie 18 czerwca 2021 w Centrum Sztuki WRO):

https://wro2021.wrocenter.pl/works/stranger-to-the-trees/

Matthew de Kersaint Giraudeau, The Performativity of Clapping (w ramach wystawy “Miejsca zależne” otwieranej 1 października 2021 w Centrum Sztuki WRO):

https://wro2021.wrocenter.pl/works/the-performativity-of-clapping/

Ben Morris, Trouble in Paradise (w ramach programu wideo zaplanowanego na 19 sierpnia 2021):

https://wro2021.wrocenter.pl/works/trouble-in-paradise/

British Council jest partnerem Biennale.