Date
Poniedziałek 10 Paź 2022 do Sobota 15 Paź 2022

Program: www.cialoumysl.pl 

Ciało/Umysł to jeden z najstarszych festiwali tańca współczesnego w Polsce, istnieje od 1995 roku. Konsekwentnie promuje niezależną, światową sztukę tańca ze szczególnym nastawieniem na dialog międzykulturowy, wspieranie empatii, wzajemnego zrozumienia i szacunku. Prezentuje performanse, które zrywają ze standardowymi rozwiązaniami twórczymi, dialogują z dziedzictwem tej dziedziny sztuki oraz prowokują do myślenia. Co roku program festiwalu wyraża się we wspólnej myśli-haśle przewodnim.

Hasło 21. Ciało/Umysł to WOLNO TAŃCZYĆ! O różnych sposobach jego rozumienia oraz o tym, jak przejawia się w pracach, które zostaną pokazane na 21. C/U pisze Edyta Kozak, dyrektor artystyczna Festiwalu:

WOLNO TAŃCZYĆ […] jest przypomnieniem, czym jest ta jedna z najważniejszych wartości, a może jeden z przywilejów czy praw. Hasło to wyraża alternatywne podejście i sposób patrzenia na przestrzeń społeczną i kulturową, a nawet historyczną. 

Artyści zaproszeni na 21. festiwal C/U nie mówią o zagrożeniu wolności, a wskazując na wypracowane i wyuczone formy kultury, sugerują uwolnienie się od społecznych stereotypów, kulturowej hierarchii i klasycznej filozofii opartej na oddzieleniu dobra od zła, piękna od brzydoty.  

W tym roku na C/U polska publiczność zobaczy spektakle z Ukrainy, Brazylii, Portugalii i Polski. 

Festiwal C/U od zawsze zwracał uwagę na różnorodność, wolność tworzenia i doświadczania. Dlatego metodą małych kroków buduje dostępność wydarzeń. W 2022 r. skupia się na g/Głuchych i niedosłyszących. Podczas wydarzeń dostępne będą tłumaczenie na polski język migowy oraz technologie wzmacniające transmisję dźwięku tj. subpaki i pętla indukcyjna. Działaniach wspiera Daniel Kotowski – artysta wizualny, osoba głucha, a także partnerzy z ogromnym doświadczeniem w obszarze dostępności: British Council (jeden z liderów międzynarodowego projektu Europe Beyond Access) oraz Fundacja Kultury bez Barier. 

Miejsce: Warszawa i online

Bilety: dostępne tutaj

British Council jest partnerem festiwalu.