Gdański Festiwal Szekspirowski 2017
Date
Sobota 29 Lip 2017 do Niedziela 06 Sie 2017
Miejsce
Trójmiasto

21. Gdański Festiwal Szekspirowski odbędzie się w dniach 29 lipca – 6 sierpnia w różnych lokalizacjach w Trójmieście.

Festiwal Szekspirowski to jedna z największych międzynarodowych imprez, która co roku gości najlepsze szekspirowskie spektakle i najwybitniejszych twórców teatru z całego świata. 

Podczas 21. edycji festiwalu zobaczymy wybitne szekspirowskie realizacje z Wielkiej Brytanii, Rosji, Chorwacji, Ukrainy, Hongkongu, Indii, Polski. Spektaklom towarzyszą warsztaty, spotkania z twórcami, próby otwarte i seminaria, czyli działania Letniej Akademii Szekspirowskiej, jak i bogaty program artystycznych prezentacji w ramach SzekspirOFF.

British Council wspiera dwie festiwalowe produkcje.

Zakochany Szekspir to wielkie komediowe widowisko z wartką akcją, mnóstwem brawurowych pojedynków i dynamiczną zmianą ról, gdzie można znaleźć miłość, walkę z przeznaczeniem, burzliwe losy kochanków, kłótnie między teatrami, a wszystko osadzone w klimacie epoki elżbietańskiej. Oryginalna realizacja powstała na podstawie scenariusza Marca Normana i Toma Stopparda, w produkcji Disney Theatrical Productions & Sonia Friedman Productions na West Endzie, w reżyserii Declana Donnellana i według projektu Nicka Ormeroda. Polska premiera w przekładzie Małgorzaty Semil powstała w reżyserii Pawła Aignera. 

Miarka za Miarkę Cheek by Jowl i Pushkin Theatre to nowa koprodukcja z londyńskim Barbicanem, wynik artystycznej współpracy Declana Donnelana i Nicka Ormeroda. Dzięki unikalnemu połączeniu śmiechu z powagą, Szekspir pokazuje bliską naturę władzy, miłości i sprawiedliwości – zadając niepokojące pytania o to jak jesteśmy rządzeni.

Spektakl będzie poprzedzony spotkaniem z reżyserem Declanem Donnelanem, moderowanym przez dyrektora British Council w Polsce Simona Gammella, 4 sierpnia o 17.30.

Tag icon
Teatr