Date
Wtorek 06 Paź 2020 do Czwartek 08 Paź 2020
Miejsce
termin rejestracji na warsztaty: 23.07.2020 - 23.08.2020

Open call

Brytyjscy eksperci poprowadzą warsztaty z animacji filmowej na ANIMARKT Stop Motion Forum 2020

Kim Keukeleire, Andy Gent, Tobias Fouracre, Malcolm Hadley. Uznani na świecie artyści, pracujący w oscarowych produkcjach, będą gośćmi tegorocznego 5. ANIMARKT Stop Motion Forum, podczas którego poprowadzą warsztaty z animacji, sztuki operatorskiej i tworzenia lalki animacyjnej.

Bezpłatne warsztaty skierowane są do studentów oraz początkujących twórców, zajęcia odbędą się w niedużych grupach  po wcześniejszym nadesłaniu zgłoszenia i selekcji uczestników przez panel organizatorów.

Aby wziąć udział w warsztatach podczas ANIMARKT 2020 należy zapoznać się z zasadami naboru www.animarkt.pl/masters/warsztaty, wypełnić formularz aplikacyjny oraz dołączyć wymagane materiały (portfolio, showreel).

Nabór chętnych potrwa do 23 sierpnia. Ostateczna lista osób wybranych do uczestnictwa zostanie ustalona przez poszczególnych prowadzących i ogłoszona 7 września.

Warsztaty to kolejna składowa programu ANIMARKT Stop Motion Forum, które odbędzie się w dniach 6–10.10.2020 w Łodzi oraz online. Wciąż trwa nabór do ANIMARKT Pitching, sekcji przeznaczonej twórcom przygotowującym krótkometrażowe, animowane projekty stop-motion. Ta konkursowa część wydarzenia to możliwość zaprezentowania pomysłu przed grupą ekspertów z branży animacyjnej, pozyskania partnerów oraz zdobycia nagród, które wspomogą produkcję filmu.

ANIMARKT Stop Motion Forum jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego oraz współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. British Council jest partnerem projektu. Więcej o wydarzeniu na www.animarkt.pl

Więcej o prowadzących warsztaty: www.animarkt.pl/masters

Lista warsztatów podczas ANIMARKT Stop Motion Forum 2020:

1. budowanie lalki animacyjnej, 6–8.10.2020, prowadzący: Andy Gent;
2. animacja postaci, 6–8.10.2020, prowadzący: Tobias Fouracre;
3. animacja obiektów, 6–8.10.2020, prowadząca: Kim Keukeleire;
4. sztuka operatorska w animacji poklatkowej, 7–8.10.2020, prowadzący: Malcom Hadley.