Date
Poniedziałek 04 Paź 2021 -
15:00 do 16:30

British Council i Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki zapraszają na spotkanie z Kate Marsh. To wyjątkowa okazja do spotkania z brytyjską tancerką z niepełnosprawnością, choreografką i współproducentką programu rozwoju umiejętności przywódczych Change Maker w brytyjskiej organizacji „Metal Culture”. Wydarzenie odbędzie się w ramach Festiwalu Kultury Bez Barier i obowiązują na nie zapisy. Link do formularza rejestracyjnego: https://fkbb.pl/wydarzenia/1257/

Kate Marsh jest brytyjską tancerką z niepełnosprawnością, która od 20 lat tańczy, tworzy choreografie i zajmuje się pracą dydaktyczną. Szczególnie interesują ją zagadnienia związane z tym, jak percepcja ciała wpływa na praktykę artystyczną. W ukończonym w 2016 r. doktoracie Kate koncentruje się na przywództwie w kontekście tańca i niepełnosprawności. Aktualnie pracuje jako asystentka badawcza w C-DaRE, Centre for Dance Research w Coventry University.

Change Maker to program stworzony i finansowany przez Arts Council England. Oferuje on możliwość rozwoju umiejętności przywódczych m.in. liderom z niepełnosprawnością lub tym wywodzącym się z mniejszości etnicznych w organizacjach działających w obszarze kultury i sztuki.

Spotkanie będzie okazją do dyskusji na temat tego, jak powiększać grono liderów kultury i decydentów o specjalistów z niepełnosprawnością.

Dyskusję poprzedzi krótka prezentacja wstępnych wyników badania „Time to Act”, przeprowadzonego przez organizację On the Move w 40 krajach w Europie na temat barier, których doświadczają osoby z niepełnosprawnością w obszarze kultury i sztuki. Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie British Council, w ramach projektu Europe Beyond Access.

Przydatne linki:

Więcej o programie Change Makers

Wstępne wyniki badania „Time to Act”