Date
Niedziela 25 Paź 2015 -
19:00 do 22:00
Miejsce
Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie

FAR to dynamiczna choreografia Wayne’a McGregora, współtworzona i wykonywana przez zespół tańczący na tle ruchomego ekranu, na którym wyświetlane są abstrakcyjne obrazy.

Zainspirowany wiekiem oświecenia spektakl odnosi się do epoki, która jako pierwsza otwarcie zakwestionowała wcześniejsze rozumienie ciała. W rytm sugestywnej muzyki Bena Frosta, cenionego kompozytora i współpracownika m.in. Briana Eno, dziesięciu tancerzy Company Wayne McGregor konfrontuje współczesną wrażliwość z deformacjami, zmysłowością i uczuciami właściwymi dla wieku XVIII.

Spektakl wystawiony w hipnotyzującej oprawie stworzonej za pomocą gry światła i cieni autorstwa wielokrotnie nagradzanego studia projektowego Random International oraz Lucy Carte, łączy awangardowy design z choreografią wyrosłą z zainteresowania procesami poznawczymi.

Spektakl Company Wayne McGregor odbędzie się w ramach festiwalu XXII Międzynarodowe Spotkania Sztuki Akcji. ROZDROŻE 2015. Spektakle artystów z Wielkiej Brytanii i z Polski organizowanego przez Fundację Sztuka i Współczesność oraz Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz w ramach VII Dni Sztuki Tańca organizowanych przez Teatr Wielki – Operę Narodową w Warszawie.

24 października 2015 roku (sobota) o godz. 16.00 w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie odbędzie się prelekcja Emily Winfield o twórczości choreografa Wayne'a McGregora.