Date
Poniedziałek 13 Lis 2017
Miejsce
SZAROTKA, Fort Mokotów, ul. Racławicka 99 (budynek 06), Warszawa

Creative Mikser to cykliczne spotkania networkingowe sektora kreatywnego, organizowane wspólnie przez British Council i miasto stołeczne Warszawa, tym razem we współpracy z Warsaw Gallery Weekend. To prezentacje, dyskusje oraz możliwość nawiązania nowych kontaktów biznesowych i poznania ciekawych ludzi. Organizowane w miejscach związanych z przemysłem kreatywnym i odznaczających się swobodną formułą dyskusji, stanowią nowatorski element w integracji społeczności przedsiębiorców kreatywnych w Warszawie.

Podczas spotkania 13 listopada, eksperci z Wielkiej Brytanii i z Polski dyskutować będą na temat tego, czym są dziś galerie sztuki oraz jaka jest ich przyszłość, w kontekście zmieniających się form użytkowania i konsumpcji. Przyjrzą się bliżej zagadnieniu nowych form organizacji i użytkowania galerii, jako przestrzeni funkcjonujących nie tylko fizycznie, ale i w przestrzeni cyfrowej oraz w dialogu z odbiorcami.

Szesnaste warszawskie spotkanie networkingowe branży kreatywnej odbędzie się pod wyjątkowym adresem. Szarotka – przestrzeń do wynajęcia, to piękny, ceglany budynek tajnych Zakładów Radiowo-Telewizyjnych ZARAT na terenie malowniczego Fortu Mokotów. Creative Mikser zagości w tej wyjątkowej przestrzeni dzięki współpracy z Grupą Warszawa, która stoi za sukcesem takich miejsc, jak Warszawa Powiśle, Syreni Śpiew czy Zorza Bistro.

W dyskusji wezmą udział:

Ernesto Leal, Red Gallery (Londyn)

Marika Kuźmicz, Fundacja Arton

Paulina Olszewska, niezależna kuratorka i menadżerka (Berlin)

Marika Zamojska, Polana Institute

Justyna Wesołowska, Polana Institute

Agnieszka Rayzacher, Lokal 30

Gospodarzami spotkania będą Ewa Ayton (Head Arts & Culture, British Council) oraz Michał Olszewski (Wiceprezydent, Miasto Stołeczne Warszawa)

Językami spotkania będą polski i angielski. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymagana jest wcześniejsza rejestracja: kreatywnawarszawa@um.warszawa.pl

Patroni medialni:

PURPOSE

PURPOSE to magazyn internetowy dedykowany ludziom, którzy mają cel. Czytelnikami są przedsiębiorczy, poszukujący, kreatywni ludzie, dla których praca to droga samodoskonalenia, środek rozwoju jako indywidualnej osoby i jako wspólnoty ludzi.

SZUM

SZUM – sztuka w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Contemporary Lynx 

Contemporary Lynx to organizacja artystyczna i magazyn papierowy – jedyna publikacja o sztukach wizualnych, designie, kolekcjonowaniu oraz fotografii ukazująca się wyłącznie w języku angielskim i poświęcona polskiej sztuce w międzynarodowym ujęciu.