Date
Czwartek 26 Wrz 2019 do Sobota 28 Wrz 2019

Digital Cultures to wydarzenie poświęcone zagadnieniom szeroko rozumianej kultury cyfrowej: digitalizacji i udostępnianiu zbiorów, projektowaniu gier komputerowych, wyzwaniom stojącym przed nowoczesnymi instytucjami kultury, nowym językom i narzędziom budowania interaktywnych narracji i opowiadania historii – od immersyjnych dzieł sztuki, po podcasty i twórczość dźwiękową.

Żywe archiwa – rozumiane jako zjawisko kulturowe polegające na wykorzystywaniu istniejących materiałów i przetwarzaniu ich w nowych, cyfrowych dziełach sztuki – będą tematem tegorocznej edycji. Na Digital Cultures 2019 przedstawimy m.in. immersyjne projekty inspirowane archiwalnymi materiałami wizualnymi i tekstowymi. Skupimy się na digitalizacji i wspieranej cyfrowo ochronie dziedzictwa kulturowego, oraz zaprezentujemy projekty i praktyki artystyczne bazujące na tych zjawiskach i technologiach. 

W programie konferencji znajdą się prezentacje, panele dyskusyjne, warsztaty, showcase VR, oraz indywidualne spotkania z ekspertami. 

Konferencja: 26-27 września, kino Iluzjon, Warszawa

Warsztaty: 28 września, różne lokalizacje, Warszawa

Więcej infornacji: www.digitalcultures.pl

British Council jest partnerem wydarzenia.

Category icon
Creativity Talks