TDH Two Loves
©

TDH Two Loves

Date
Środa 18 Maj 2016 -
20:00 do 22:00
Miejsce
Oratorium Marianum, Wrocław

Fragmenty sztuk i sonetów Szekspira ilustrowane muzyką i tańcem renesansowym

W ramach uczczenia Światowego Roku Szekspira, Timedance Hansa oraz Zespół Tańca Dawnego Uniwersytetu Wrocławskiego prezentują program złożony z fragmentów sztuk i sonetów Szekspira ilustrowanych tańcem i muzyką jego czasów.  

Podczas spektaklu przeniesiemy się na jakobiński dwór. Niefrasobliwe sprzeczki Szekspirowskich kochanków – Beatrycze i Benedykta – zostaną przeciwstawione posępnemu charakterowi sonetów i ich tematowi miłości sprzeniewierzonej. 

Miłość u Szekspira to zawsze złożona kwestia. Zaprezentujemy więc dwie pary, radzące sobie z różnymi problemami w odmienny sposób. Uczucie Hrabiego i Hrabiny, od dawna sobie poślubionych, zostanie poddane próbie za sprawą przybycia Czarnej Damy, podczas gdy Benedykt i Beatrycze będą się kłócić, walczyć, i w końcu wyznają sobie miłość. 

Spektakle Timedance Hansa wystawiane są zwykle w rodzimym języku publiczności, jednak ze względu na współpracę z Instytutem Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego i jego studentami, szekspirowskie sonety zostaną zaprezentowane w języku angielskim, natomiast sceny ze sztuk po polsku. Dzięki temu możemy powitać w naszej obsadzie aktora Davida Middletona z Londynu jako Hrabiego, podczas gdy w pozostałe role wcielą się Jane Gingell (reżyser spektaklu), Konrad Przybycień oraz Kaja Gomez-Cabrero (tancerze Zespołu Tańca Dawnego UWr).

18 maja 2016, godz. 20.00, Oratorium Marianum (plac Uniwersytecki 1), Wrocław 

Spektakl jest częścią programu #ShakespeareLives w polsce.

Tag icon
Shakespeare