Date
Sobota 15 Sie 2020 do Poniedziałek 31 Sie 2020

Tegoroczna edycja Edinburgh International Book Festival odbędzie się w formacie wirtualnym, w dniach 15-31 sierpnia. W programie znajdzie się ponad 140 wydarzeń adresowanych do dorosłych, dzieci i całych rodzin. W spotkaniach, z których część została nagrana wcześniej, a część odbędzie się na żywo, wezmą udział czołowi pisarze, poeci i międzynarodowa publiczność.

British Council jest partnerem cyklu spotkań, podczas których inspirujący pisarze spotkają się ze swoimi czytelnikami z całego świata:

• Szkocki autor kryminałów, Ian Rankin, opowie o swojej pracy i procesie tworzenia w czasach pandemii.
• Pisarz i performer, Roger Robinson, przedstawi swój nagradzany tomik poezji „A Portable Paradise”. Rozmowę poprowadzi poeta Kei Miller.
• Jennifer Nansubuga Makumbi, nagradzana pisarka z Ugandy, opowie o swojej najnowszej powieści „The First Woman”.
• Szkocki pisarz, Douglas Stuart, rozmawiać będzie o swojej debiutanckiej powieści “The Making of Shuggie Bain”, która dostała się na długą listę tegorocznej Nagrody Bookera.
• Randa Jarrar, Raphael Khouri i Amrou al-Kadhi dyskutować będą o współczesnej arabskiej literaturze nurtu queer.
 Donna Obaseki-Ogunnaike i Wanjiru Koinange porozmawiają o relacjach partnerskich, randkowaniu i literaturze romantycznej w Zachodniej Afryce.
• Narodowe poetki Szkocji, Jackie Kay i Stanów Zjednoczonych, Joy Harjo, spotkają się podczas specjalnego wieczoru, który wypełni poezja i muzyka.
 
Udział w wymienionych powyżej wydarzeniach jest darmowy. Rejestracji można dokonać przez stronę festiwalową; linki do poszczególnych spotkań dostępne są tutaj.
Godziny podane są dla strefy czasowej BST (brytyjski czas letni).
Pełny program festiwalu dostępy jest na stronie wydarzenia.

British Council jest partnerem festiwalu.