Filmteractive
Date
Środa 23 Wrz 2015 - 00:01 do Czwartek 24 Wrz 2015 - 23:59
Miejsce
Szkoła Filmowa w Łodzi

Filmteractive to wydarzenie poświęcone innowacyjnym treściom audiowizualnym takim jak interaktywne kino, branded content i crossmedia. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest creative content. Założeniem Filmteractive jest stworzenie miejsca, gdzie marketerzy, filmowcy, reżyserzy interaktywni, artyści i potencjalni inwestorzy mogą się spotkać oraz wymienić doświadczenia i nawiązać współpracę.

Tegoroczna, piąta edycja imprezy, składać się będzie z trzech części. Pierwszą z nich jest Filmteractive Conference – międzynarodowa konferencja biznesowa, skupiona wokół innowacyjnych treści audiowizualnych oraz najnowszych trendów w branży. W konferencji wezmą udział prelegenci z całego świata, w tym goście z Wielkiej Brytanii: Adam Gee, redaktor zamawiający Channel 4, Amanda Farnsworth, redaktor BBC News oraz Robert Pratten, dyrektor generalny Transmedia Storyteller.

Drugi dzień wydarzenia to Filmteractive Market – pierwsze targi treści interaktywnych i crossmedialnych w Europie Środkowo-Wschodniej oraz Filmteractive Festival, czyli otwarta dla wszystkich część, której celem jest promocja innowacyjnych projektów audiowizualnych.