Święto krótkiego kina
Date
Czwartek 21 Gru 2023 do Piątek 22 Gru 2023
Miejsce
Kino Luna (Warszawa), Kino Światowid (Katowice), Kino Pałacowe (Poznań), Kino Mikro (Kraków)

Przesilenie zimowe i początek astronomicznej zimy to moment, gdy na półkuli północnej Słońce góruje w zenicie na zwrotniku Koziorożca. To najkrótszy dzień w roku! 10 lat temu we Francji narodził się pomysł, aby właśnie ten dzień ustanowić Międzynarodowym Dniem Filmu Krótkometrażowego. Co roku kinomani na całym świecie spotykają się w kinie, by wspólnie celebrować wyjątkowość i magię krótkiej formy filmowej, także w Polsce.

Zapraszamy na Święto Krótkiego Kina, które w 2023 roku przypada na dzień 22 grudnia, oraz na pokazy filmów krótkometrażowych w dniach 21-22 grudnia - tylko w kinach!

Widzowie w Polsce, z okazji świętowania najkrótszego dnia w roku, będą mieli okazję zobaczyć różne, specjalnie wyselekcjonowane zestawy krótkich metraży, wśród nich zestaw krótkich metraży - zwycięzców i nominowanych - do nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej (BAFTA) w 2023 roku. Wybrane filmowe narracje, dowodzą szerokości i różnorodności brytyjskiego społeczeństwa, a także prezentują światowej klasy talenty artystyczne i techniczne oraz jedne z najlepszych brytyjskich popisów aktorskich.

Pokazy odbywać się będą w następujących kinach:

- Kino Luna, Warszawa,

- Kino Światowid, Katowice,

- Kino Pałacowe, Poznań,

- Kino Mikro, Kraków.