Date
Środa 13 Mar 2024 do Niedziela 24 Mar 2024

Trwa kolejna edycja projektu Five Films For Freedom, a tegoroczne filmy można oglądać do północy (czasu brytyjskiego) w niedzielę 24 marca.

Oglądaj tutaj: Five Films for Freedom | British Council

#FiveFilmsForFreedom

Briony Hanson, Director of Film:

„Dziesięć lat temu uruchomiliśmy program Five Films For Freedom w ramach realizacji naszego celu, jakim jest promowanie równości, różnorodności i inkluzywności we wszystkim, co robimy. Uwierzycie, że w ciągu zaledwie stu dni, rozłożonych na przestrzeni ostatniej dekady, nasze filmy obejrzało ponad 23 miliony ludzi?!

To internetowe świętowanie globalnych historii LGBTQIA+ we współpracy z BFI Flare: London LGBTQIA+ Film Festival stało się wielkim wydarzeniem, do którego dołączyli liczni koledzy i koleżanki, co umożliwiło nam solidaryzowanie się ze społecznościami z całego świata”.

O filmach

W tegorocznych filmach prezentowane są historie z Indii, Filipin, Hiszpanii, USA i Wielkiej Brytanii.

• Little one

Reżyseria: Clister Santos (Filipiny – 9 min)

Ciężarna matka, nie będąc pewną, jak wychowywać swoje dziecko, organizuje rozmowę ze swymi dwoma ojcami, ale los krzyżuje te zamiary. Wspomnienia uchwycone na starej kamerze pomagają jej zastanowić się nad historią rodziny.

  • Halfway

Reżyseria: Kumar Chheda (Indie – 14 min)

Skłócona para ląduje przy różnych wejściach do plaży Juhu, co zmusza ich do spotkania się w połowie drogi.

  • Cursive

Reżyseria: Isabel Steuble Johnson (Wielka Brytania – 9 minut)

Kiedy kobieta będąca na skraju rozstania otrzymuje pomoc od tajemniczego nieznajomego w udoskonaleniu swego charakteru pisma, odnajduje wewnętrzny głos, za którym długo tęskniła.

  • The First Kiss

Reżyseria: Miguel Lafuente (Hiszpania – 9 min)

Dziś jest wyjątkowy dzień dla Andi'ego, który wybiera się do Madrytu na pierwszą randkę z chłopakiem poznanym w Internecie. Lecz sprawy nie układają się zgodnie z jego oczekiwaniami.

  • Compton's 22

Reżyseria: Drew de Pinto (USA – 18 min)

Trzy lata przed Stonewall transpłciowe osoby wykonujące pracę seksualną i drag queens zbuntowały się przeciwko przemocy policji w Compton's Cafeteria w dzielnicy Tenderloin w San Francisco. Compton’s 22 stanowi wyobrażenie na temat tych wydarzeń.