Date
Środa 17 Mar 2021 do Niedziela 28 Mar 2021

Five Films For Freedom to międzynarodowy program filmowy online o tematyce LGBTIQ+ realizowany przez British Council wspólnie z BFI Flare: London LGBTIQ+ Film Festival.

Zapraszamy publiczność na całym świecie do obejrzenia pięciu filmów online i wyrażenia swojej solidarności dla społeczności LGBTIQ+ w miejscach, gdzie wolność i równe prawa są ograniczane oraz do dzielenia się informacją na temat tej inicjatywy przy użyciu hashtaga #FiveFilmsForFreedom.

Wyrażanie siebie, homofobia w środowiskach wiejskich, coming out nastolatków oraz odnalezienie miłości w życiu – w tym roku krótkie filmy prezentują wielość perspektyw na zagadnienia miłości i akceptacji.

Przez kilka lat trwania projektu, prezentowane filmy obejrzało 15 milionów osób w ponad 200 krajach, w tym w tych częściach świata, gdzie osobom homoseksualnym grozi kara śmierci.

Oglądaj online za darmo od 17 marca.

www.youtube.com/user/britishartschannel

www.film.britishcouncil.org/about/work/fivefilmsforfreedom

www.bfi.org.uk/flare

Partner medialny w Polsce: Replika

 

Więcej o programie #FiveFilmsForFreedom 2021

Pure (USA)

Reżyseria: Natalie Jasmine Harris

Na dzień przed swoim pierwszym balem, czarna nastolatka mierzy się z tożsamością osoby queer i podważa własną niewinność. 

Victoria (Hiszpania)

Reżyseria: Daniel Toledo

Słodko-gorzkie spotkanie kobiety trans z byłą partnerką rodzi napięcie i wydobywa na światło dzienne dawno chowane urazy.

Trans Happiness is Real (Wielka Brytania)

Reżyseria: Quinton Baker

Transgenderowi aktywiści walczą z homofobią przy pomocy graffiti i wlepek na ulicach Oksfordu.

Bodies of Desire (Indie)

Reżyseria: Varsha Panikar i Saad Nawab 

Bodies of desire to inspirowany cyklem poetyckim o tym samym tytule filmowy zapis uczucia i namiętności kilku par. 

Land of the Free (Szwecja) 

Reżyseria: Dawid Ullgren

David świętuje swoje 25-te urodziny z przyjaciółmi na plaży. Radosny nastrój mija w momencie, kiedy stają się przedmiotem drwin dwóch przechodzących obok par hetero. Ale czy ten śmiech jest na pewno wymierzony przeciwko nim? Do kogo “należy” prawda na temat tego, co tak naprawdę zaszło?