Forced Entertainment Tabletop Shakespeare
Date
Niedziela 24 Kwi 2016 do Niedziela 15 Maj 2016
Miejsce
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Wraz z Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie zapraszamy na specjalny pokaz rejestracji filmowej przedstawienia Forced Entertainment Complete Works: Tabletop Shakespeare.

Solniczka i pieprzniczka grają króla i królową. Linijka – księcia. Łyżka – służącego. Gaz do zapalniczki – oberżystę. Butelka wody – posłańca. 

W przedstawieniu Complete Works sześcioro performerów tworzy, przy użyciu przedmiotów codziennego użytku, skondensowane wersje wszystkich sztuk Shakespeare'a, opowiadając je na nowo w komicznym ujęciu i intymnej atmosferze jednego metra kwadratowego kuchennego stołu. Podczas pokazu w Warszawie publiczność będzie miała okazję zobaczyć dwie części oryginalnego przedstawienia: Hamleta i Makbeta na kuchennym stole. Pokaz odbędzie się 24 kwietnia o 12:00. O 16:00 zapraszamy na tort i bąbelki. 

Ponadto, filmowa rejestracja przedstawienia będzie pokazywana do 15 maja w ramach wystawy Rzeczy robią rzeczy w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. W wystawie biorą udział brytyjscy artyści: Gaye Chetwynd i Lindsay Seers. Tim Etchells, dyrektor artystyczny grupy Forced Entertainment, przygotował dramaturgię wystawy. 

 

Tag icon
Shakespeare