Date
Sobota 22 Maj 2021 do Niedziela 21 Lis 2021

British Council przedstawia wystawę The Garden of Privatised Delights w Pawilonie Brytyjskim podczas 17. Międzynarodowej Wystawy Architektury – Biennale w Wenecji. Pawilon czynny jest w okresie 22 maja – 21 listopada 2021 roku.

Wystawa podejmuje zagadnienie prywatyzowania przestrzeni publicznych współcześnie w Wielkiej Brytanii i zadaje pytania na temat roli designu i architektury w budowaniu bardziej włączającej przyszłości.

Koncepcja przygotowana została przez kuratorki, Manijeh Verghese i Madeleine Kessler, we współpracy z pięcioma interdyscyplinarnymi zespołami składającymi się z architektów, projektantów i naukowców. Efektem tej pracy są nowe koncepcje idei posiadania i dostępu do sprywatyzowanych przestrzeni publicznych, od barów, poprzez place zabaw, tereny wspólne, ogrody, ulice handlowe, po technologie rozpoznające rysy twarzy.

Wystawa The Garden of Privatised Delights jest zaproszeniem do dyskusji na temat niepokojących procesów, jakim podlegają przestrzenie publiczne oraz stawia pytania istotne w kontekście globalnej pandemii.

Odkryj wystawę online