Gdańsk Creative Meetups - Huby kreatywne
Date
Wtorek 30 Paź 2018 -
16:00 do 20:00

Gdańsk Creative Meetups: Nowe modele hubów kreatywnych. Wsparcie artystów i społeczności

Gdańsk Creative Meetups, to cykl spotkań Instytutu Kultury Miejskiej, który będzie prezentował wybrane modele, kierunki i typy rozbudowanych, interdyscyplinarnych platform i sieci współpracy oraz pokazywał potencjał wynikający ze zderzenia działań kulturalnych, społecznych, technologii i biznesu. Wydarzenie jest bezpłatne, odbędzie się 30 października w godz. 16.00 - 20.00 w Olivia Sky Club. Obowiązują zapisy: https://gdanskcreativemeetups.evenea.pl/

Pierwszymi gośćmi cyklu będą: 
• Charles Armstrong z The Trampery w Londynie, 
• Kelem Alper oraz Emre Erbinger z ATÖLYE w Stambule, 
• Daniel Blynden i Louise Byng z Impact Hub Birmingham w Birmingham
• Ewa Voelkel-Krokowicz z Concordia Design w Poznaniu. 

Prowadzenie: 
• Agata Etmanowicz, Art_Inkubator / Fabryka Sztuki

Huby mogą być organizowane oddolnie jako kolektywy czy kooperatywy, przyjmować formę labów lub inkubatorów - stacjonarnych, mobilnych lub działających online. Mogą być inicjatywami całkowicie prywatnymi lub wspieranymi przez samorząd widzący w nich istotny element rozwoju i dynamiki miast.

30 października w Olivia Sky Club w Gdańsku posłuchamy historii sukcesu najważniejszych Hubów Kreatywnych w Europie, jak np. The Trampery - założonego w 2009 roku we Wschodnim Londynie przez Charlesa Armstronga. Obecnie to ekosystem przestrzeni coworkingowych dla przedsiębiorców, twórców i artystów, który nie zapomina o lokalnej społeczności. The Trampery to cztery lokalizacje i kilkanaście programów wsparcia rozwoju działalności i pomysłów osób należących do hubu. Goście ze Stambułu - Kerem Alper i Emre Erbinger opowiedzą o ATÖLYE, które łączy w sobie hub kreatywny z biznesem nieruchomości i konsultacjami dotyczącymi projektowania graficznego. Działa tu FabLab i laboratorium prototypowania miejskiego. O Impact Hub opowie Daniel Blyden i Louise Byng. Hub w Birmingham jest częścią globalnej sieci kierowanej przez aktywnych mieszkańców, przedsiębiorców, aktywistów i marzycieli, którzy wierzą w to, że ludzie tworzą miasto. Miejsce skupione jest przede wszystkim na lokalnych projektach i ich rozwijaniu. Polskę reprezentuje założycielka Concordia Deisgn w Poznaniu - Ewa Voelkel-Krokowicz. Znajdujący się w Starej Drukarni hub to pierwsze prywatne centrum designu w Polsce, które inspiruje, edukuje i pobudza do rozwoju - biznes, dorosłych i dzieci. Spotkanie poprowadzi Agata Etmanowicz z Art Inkubatora / Fabryki Sztuki.

Gdańsk Creative Meetups będą kontynuowane w ramach dwóch ścieżek: Creative Meetups - for Individuals (Spotkania kreatywne - dla artystów i przedstawicieli zawodów kreatywnych) i Creative Meetups for Communites (Spotkania Kreatywne - dla społeczności), kierunek dotyczący hubów kreatywnych, w których jest nacisk na innowacje społeczne, mające wpływ na lokalne społeczności.

Agenda:
• 16.00 - 17.20 - prezentacje
• 17.25 - 18.35 - debata
• 18.35 - 20.00 - networking

Miejsce: Olivia Business Centre, Olivia Sky Club. Adres: Olivia Tower (10. piętro), al. Grunwaldzka 472A, 80-309 Gdańsk

Organizator: Instytut Kultury Miejskiej

Partnerzy: British Council, Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, Olivia Business Center

Współpraca: Urząd Miasta Gdańska